Poczta Polska zainaugurowała dziś, 14 lutego 2019 roku, trzecią fazę testów punktów ładowania oraz pojazdów elektrycznych. Tym razem sprawdzane będą elektryczne samochody dostawcze do 3,5 tony z ładownością powyżej 800 kilogramów. Testy potrwają trzy miesiące.

Samochody elektryczne w Poczcie Polskiej

Do floty Poczty Polskiej trafiają na okres testowy Mercedesy eVito, Volkswagen e-Crafter, Renault Master ZE oraz Maxus EV80. Wszystkie samochody oferują ładowność powyżej 800 kg (dopuszczalna masa całkowita do 3,5 tony). Maxus EV80 oficjalnie zadebiutował w Polsce we wrześniu 2018 roku jako pierwszy elektryczny samochodów dostawczy, który jest dostępny w ofercie. Również w 2018 roku pojawił się Volkswagen e-Crafter, ale ten model dostępny był wyłącznie dla wybrańców. Mercedes e-Vito i Renault Master ZE oficjalnie w Polsce są od stycznia 2019 roku.

Realne zasięgi elektrycznych samochodów dostawczych w dobrych warunkach

Oprócz samochodów elektrycznych Poczta Polska przetestuje też stacje ładowania kmt Ecotap Poland, Power EV i PRE Edward Biel. Będą one funkcjonowały w Warszawie, Zabrzu, Pruszczu Gdańskim i Komornikach. Testy potrwają przez najbliższe trzy miesiące i zakończą się oficjalnym przetargiem.

Nasze nagranie z konferencji prasowej:

To może Cię zainteresować
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]