Nissan pochwalił się, że w Europie zamówiono już 10 tysięcy sztuk dostawczego Nissana e-NV200. W zeszłym roku samochód prowadził w kategorii lekkich aut dostawczych w Wielkiej Brytanii, Holandii, Norwegii, Włoszech i Polsce. Najnowsza generacja e-NV200 wyposażona jest w baterie o pojemności 40 kWh (brutto).

Nissan e-NV200 – furgon lub osobowa Evalia

Nissan e-NV200 dostępny jest obecnie w dwóch wersjach: ze skrzynią ładunkową (furgon) lub fotelami (Evalia). Furgon ma 4,2 metra sześciennego skrzyni ładunkowej i 742 kg ładowności, Evalia pozwala na przewiezienie do 7 osób (6+1). Bateria o pojemności użytecznej około 37,5 kWh (40 kWh brutto) umożliwia przejechanie do 188 kilometrów w trybie mieszanym (200 km WLTP).

Oczywiście z towarem, pasażerami lub przy gorszej pogodzie wartość ta będzie odpowiednio niższa.

> Tesla dostarcza 1 000 samochodów dziennie? II kwartał 2019 będzie rekordowy?

Nissan pochwalił się dziesięcioma tysiącami zamówień w całej Europie od momentu wprowadzenia samochodu na rynek w 2014 roku. Na całym świecie dostarczono klientom 25 tysięcy aut. W rankingu sprzedaży samochodów dostawczych do 3,5 tony w 2018 roku, e-NV200 był liderem sprzedaży na kilku europejskich rynkach, w tym w Polsce.

Niewykluczone, że zainteresowanie elektrykiem Nissana dopiero się zaczyna. Samorządy już wkrótce będą musiały poszukiwać firm transportowych, które spełnią kryteria dotyczące liczby pojazdów nisko- i zeroemisyjnych – czyli wyposażą floty w samochody napędzane CNG lub elektryczne.

Zdjęcie otwierające (c) Nissan

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]