Miejski Zakład Komunikacji w Malborku podpisał z firmą Solaris Bus & Coach umowę na dostawę sześciu dwunastometrowych autobusów elektrycznych Solaris Urbino 12. Pojazdy mają trafić do miasta najpóźniej za 14 miesięcy, we wrześniu 2021 roku. Wartość kontraktu to 13,95 miliona złotych, co daje 2,3 miliona złotych za autobus.

Aktualizacja 2020/07/16, godz. 12.14: zaktualizowaliśmy informację o pojemnościach baterii w autobusach.

Nowe autobusy elektryczne w Malborku

Malbork nie jest zbyt dużym ośrodkiem miejskim, zajmuje 17 kilometrów kwadratowych i liczy 37 tysięcy mieszkańców. A jednak jego władze podchodzą do transportu miejskiego z rozwagą charakterystyczną dla dużych światowych metropolii: zadecydowano o zakupie sześciu autobusów elektrycznych wyposażonych w baterie o pojemności 240 kWh każdy.

Ładowanie autobusów ma się odbywać z użyciem odwróconych pantografów na pętli Piaski oraz przy cmentarzu miejskim. Po zakończeniu służby pojazdy będą też podpinane do stacji ładowania w zajezdni.

> RADOM. Do miasta dotarł pierwszy z 10 autobusów elektrycznych Solaris. Są też ładowarki Ekoenergetyki

Wszystkie Solarisy Urbino 12 wyposażone są w dwa silniki o mocy 125 kW (170 KM) każdy i oferują 26 miejsc siedzących. Kontrakt ma zostać zrealizowany do września 2021 roku, miasto otrzyma dofinansowanie do zakupu w ramach umowy zawartej z Centrum Unijnych Projektów Transportowych.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]