Jeden z użytkowników forum Reddit zdołał nagrać z bliska przyspieszającą Teslę Semi. Pojazd startuje bezszelestnie, ale kiedy zaczyna się rozpędzać, słychać, jak wielka moc drzemie w silnikach elektrycznego ciągnika siodłowego. Basowy pomruk kojarzy się z gigantycznymi silnikami elektrycznych lokomotyw.

Przyspieszająca Tesla Semi – ależ moc!

Według informacji podawanych przez Teslę, Semi wykorzystuje silniki Modelu 3. Łącznie są cztery, po dwa na każdą oś. Ciągnik miał być dostępny w wersjach z zasięgiem od 480 do 800 kilometrów na jednym ładowaniu, jednak Elon Musk spodziewa się, że finalne warianty powinny osiągać nawet 960+ kilometrów na baterii.

Zasięg zasięgiem, ważniejsze jest brzmienie. Posłuchajcie tylko, jaki dźwięk wydaje Tesla Semi podczas przyspieszania:

 

Ten konkretny ciągnik siodłowy z naczepą przejechał prawdopodobnie około 5 tysięcy kilometrów po Stanach Zjednoczonych zanim wrócił do Kalifornii. Jak dowiedzieli się przypadkowi świadkowie, kierowcy Tesli Semi ładują swoje pojazdy podłączając je po prostu do Superchargerów:

> Jak się ładuje Tesla Semi? W przyszłości: z Megachargerów, teraz: z kilku Superchargerów jednocześnie

Jako ciekawostkę warto dodać, że ten jednostajnie narastający dźwięk nie jest obowiązkowy. Lokomotywa Siemens EuroSprinter (Taurus) przy ruszaniu wydaje z siebie do-re-mi-fa-sol. Nie jest to dźwięk emitowany z głośników, lecz efekt drgań wywołanych przez skokowo narastające pole magnetyczne:

Niekiedy lokomotywa wygrywa całe melodie:

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 15 głosów Średnia: 4.7]