Internauci odkopali na YouTube jedyny film, na którym widać, jak przyspiesza Tesla Semi. Ciężarówka brzmi jak wielki gokart, a wydaje się rozpędzać lepiej niż większość samochodów osobowych.

Przyspieszenie Tesla Semi

Zacznijmy od tego, że przyspieszenie do „setki” jako takie w ogóle nie jest istotnym parametrem elektrycznego ciągnika siodłowego. Mówi ono jednak o mocy ciężarówki, a zatem o maksymalnej możliwej do utrzymania szybkości z dużym ładunkiem – co przekłada się na skrócenie czasu transportu. A to już ważna informacja.

> Międzynarodowy operator flotowy: Elektryki na razie nie są interesujące, klienci WOLĄ DIESLE

Na wideo widać (słabo) i słychać (lepiej), jak ciężarówka się rozpędza. Po brzmieniu można ocenić, że silniki są spore – co zresztą potwierdzają inne zdjęcia. Oto przyspieszenie Tesla Semi na wideo:

Jednak około 20. sekundy słychać coś jeszcze, jak gdyby obniżenie szybkości obrotowej silników. Czy to oznacza, że silniki Tesla Semi pracują z różnymi przełożeniami, żeby w ten sposób zaoszczędzić energię elektryczną? A może, co mniej prawdopodobne, elektryczny ciągnik siodłowy Tesli wyposażony jest w dwubiegową przekładnię?

A może to tylko złudzenie?

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Tesla Semi na Facebooku – zalajkuj i SPRAWDŹ:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]