Ciekawa strategia na rozchwianie przeciwnika lub zdobycie przewagi konkurencyjnej. Reuters dowiedział się, że General Motors (GM) planuje stworzenie elektrycznego vana, który mógłby dać firmie przewagę konkurencyjną nad Teslą – przynajmniej w tym segmencie.

Samochody dostawcze będą wkrótce nowocześniejsze niż auta osobowe?

Zarówno General Motors, jak i Ford, żyją głównie ze sprzedaży aut dostawczych i półciężarowych. Według Reutersa GM chce mieć elektrycznego vana, żeby móc odpowiedzieć na rynkowe zapotrzebowania, kiedy to już się pojawi. Firma byłaby więc gotowa przed Teslą, która segmentem aut dostawczych właściwie się nie zaczęła – nie licząc może Cybertrucka.

Van General Motors nosi ponoć roboczą nazwę BV1 i ma trafić do produkcji w 2021 roku. Auto ma wykorzystywać rozwiązania, które pojawią się w przyszłych półciężarówkach i SUV-ach firmy, w tym system baterii o nazwie Ultium. Bazuje on na ogniwach NCMA 89 i powinien zaoferować pojemności od 50 do 200 kWh:

> General Motors zapowiedziało gamę elektryków, ogniwa NCMA 89 i baterie „Ultium” od 50 do 200 kWh

Nie ujawniono, czy auto będzie oferowane pod tradycyjną marką General Motors (Chevrolet, GMC), czy otrzyma zupełnie nowe oznaczenie (np. Maven). Pewną wskazówką może być to, że elektryczny pickup, który trafi do sprzedaży pod koniec 2021 roku, wykorzysta starą markę Hummer.

Zwiastun elektrycznego Hummera, ujęcie z kabiny (c) General Motors

Do 2023 roku General Motors chce wprowadzić na rynek co najmniej 20 nowych modeli aut czysto elektrycznych. Wygląda na to, że BV1 będzie jednym z nich. Konkurował będzie z vanami Riviana dla Amazona oraz modelami europejskimi.

> Rivian chce mieć własną sieć ładowania, rezerwuje nowe nazwy, opóźnia pierwsze modele, ale nie vany

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]