Blinkee.city udostępniło 100 sztuk elektrycznych hulajnóg na terenie Gdańska. Cennik jest podobny do ofert innych operatorów: 2,5 zł za wypożyczenie plus 0,49 zł za każdą minutę jazdy. Pojazdy już wkrótce mają być dostępne również na terenie Sopotu i Gdyni.

Aplikacja Blinkee.city do pobrania: iOS (App Store), Android (Google Play)

Cennik hulajnóg Blinkee.city

Jak już wspomnieliśmy, koszt eksploatacji to 2,5 zł + 0,49 zł/min. Elektryczne hulajnogi poruszają się przede wszystkim po chodnikach, więc średnia szybkość, jaką uda nam się osiągnąć – wliczając postoje na światłach i wymijanie pieszych – to około 10-15 km/h, czyli dwa razy szybciej niż dobry piechur. Przejechanie 3 kilometrów potrwa zatem około 15 minut, co daje koszt wynoszący około 9,9 złotego.

Elektryczna hulajnoga nie jest zatem transportem najtańszym – autobusem lub tramwajem będzie 2-4 razy taniej – ale pozwala na skróty i bliższy kontakt z naturą.

Jednocześnie Blinkee.city poinformowało, że dziś, 8 maja 2019 roku, pierwsze skutery elektryczne wyjadą na ulice Wrocławia (źródło). Skutery wróciły też na ulice Rzeszowa, choć jeszcze dwa miesiące temu firma miała inne plany:

> Elektryczne skutery Blinkee znikają z Łodzi i Rzeszowa. Pojawiają się w Bydgoszczy, Koszalinie i Kielcach

Ilustracja otwierająca: (c) Blinkee.city

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]