Francuzi nie zasypiają gruszek w popiele. Gdy zauważyli, że Niemiecki DHL Deutsche Post inwestuje w StreetScootery, sami zaczęli kupować Renault Kangoo ZE. Okazuje się, że francuski operator pocztowy nabył niemal 20 procent (!) wszystkich elektrycznych Kangoo!

La Poste postawiło na Renault Kangoo ZE

Renault Kangoo ZE jest na rynku od 2011 roku. W 2013 roku udało się wyprodukować 6 000 egzemplarzy , później zjechano do poziomu nieco ponad 4 tysięcy – do dziś sprzedano już ponad 35 tysięcy sztuk elektrycznego dostawczaka. Zainteresowanie samochodem wzrosło ponoć, gdy na rynek trafił model z większą baterią. Spodziewana sprzedaż w 2018 roku ma wynieść nawet 7,5 tysiąca egzemplarzy.

> Elektryczny Renault Kangoo ZE – CENA od 143 787 zł, baterie 33 kWh, zasięg 181 km, BEZ złącza szybkiego ładowania

Okazuje się, że największym odbiorcą samochodów jest francuska Poczta, czyli La Poste, która do 2014 roku kupiła aż 5 tysięcy samochodów, a przez kolejne lata doszła do poziomu 7 tysięcy aut (źródło).

Renault Kangoo ZE sprzedawany jest obecnie z baterią o pojemności 33 kWh zbudowaną na bazie ogniw LG Chem. Auto wykorzystuje silnik R60, który powstał na bazie R90 stosowanego w Renault Zoe. Samochód standardowo wyposażony jest w pompę ciepłą i posiada realny zasięg około 180 kilometrów.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]