Francuska firma SeaBubbles przymierza się do uruchomienia wodnej usługi transportowej z użyciem wodolotu. Ma on służyć na Sekwanie w Paryżu, teraz jednak był testowany na Jeziorze Genewskim w Szwajcarii.

Elektryczny wodolot – cóż za forma!

Taksówka ma formę wodolotu, czyli jednostki podnoszącej się nad lustro rzeki/jeziora wraz ze wzrostem szybkości. Napędzające ją dwa silniki elektryczne o mocy 10 kW sprawiają, że przemieszcza się niemal bezgłośnie.

Wodolot zasilany jest baterią o pojemności 20 kWh, co przy wykorzystaniu maksymalnej mocy powinno dać możliwość godzinnego pływania. Jego twórcy wyposażyli go w elektroniczny system sterujący płatami nośnymi, który stabilizuje wodolot podczas poruszania się i minimalizuje ryzyko wystąpienia choroby morskiej.

Ekipa SeaBubbles chciała wykorzystać wodolot do świadczenia usług transportowych w Paryżu. Okazało się, że na pewien czas firma została zablokowana przez obowiązujące ograniczenia szybkości na wodzie – a wodolot musi się rozpędzić, żeby osiągnąć zamierzone parametry przemieszczania. Problem udało się jednak rozwiązać i usługa ma wystartować oficjalnie w 2019 roku.

Testy wodolotu na Jeziorze Genewskim w Szwajcarii:

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]