Sław Popowski (w oryginale: Slave Popovski) zaczyna się robić znany dzięki animacjom na temat produktów Tesli, jakie wychodzą spod jego ręki. Najpierw przygotował wizualizację przyspieszenia Tesli Roadster z pakietem SpaceX. Teraz wrzucił na Instagrama film z Cybertruckiem pełniącego funkcję łodzi (amfibii). Skomentował to Elon Musk.

Kosmiczne przyspieszenie Tesli Roadster i żart na temat Cybertrucka, który może nie być żartem

Oficjalne przyspieszenie Tesli Roadster do 97 km/h (0-60 mph) z pakietem SpaceX to 1,9 sekundy. Jednak kanał Engineering Explained wyliczył, że wykorzystując odrzut sprężonego powietrza samochód mógłby osiągnąć znacznie lepsze wyniki i skrócić ten czas do 1,1 sekundy (tj. w 1,3 sekundy do 100 km/h).

> Tesla Roadster może przyspieszać do 100 km/h w 1,3 sekundy. Ale raczej nie na drodze [Engineering Explained]

Sław Popowski postanowił zwizualizować, jak takie przyspieszanie mogłoby wyglądać (źródło):

Teraz pokusił się o kolejną artystyczną wizję. W nawiązaniu do deklaracji Elona Muska, że Cybertruck będzie posiadał zdolność tymczasowego utrzymania się na powierzchni wody, stworzył rendering pickupa płynącego niczym łódź (źródło):

Do wizualizacji odniósł się szef Tesli. Zakomunikował: „Myślę, że moglibyśmy sprawić, żeby to zadziałało”.

Nie wydaje nam się, żeby chodziło o możliwość rzeczywistego pływania Cybertruckiem jak amfibią, ale faktem jest, że Tesle radzą sobie z krótkim dryfowaniem w głębokiej wodzie. Silniki i bateria są szczelne, kabina zapewnia ilość powietrza wystarczającą, by auto utrzymało się przez jakiś czas na powierzchni, a kręcące się koła nadają samochodowi ruch.

Oczywiście struktura nie jest w pełni hermetyczna, dlatego auto szybko zacznie nabierać wody i będzie szło na dno. Na krótkie dystanse jednak…:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4]