Renault poinformował, że rozpoczął wdrożenie carsharingu Renault Mobility w sklepach Ikea we Francji. Przy wszystkich placówkach pojawią się wypożyczalnie samochodów Renault, które będą czynne przez 24 godziny na dobę. Docelowo mają tam być wyłącznie modele elektryczne.

Carsharing Renault i Ikea we Francji

Pomysł jest przedni: dać klientom możliwość samodzielnego transportu zakupionych produktów do domu dzięki wypożyczanym na miejscu samochodom. Aktualnie we flocie znajdą się zarówno samochody spalinowe (Renault Trafic, Renault Kangoo), jak i modele całkowicie elektryczne (Renault Kangoo ZE, Renault Zoe) – wszystko zależy od dostępności punktów ładowania na terenie sklepu.

> IKEA: na wszystkich parkingach ładowarki, przechodzimy też na transport elektryczny

Możliwość wypożyczenia samochodu przy wszystkich placówkach Ikea we Francji ma zostać uruchomiona do września 2018 roku. Do 2020 roku sklepy zainstalują stacje ładowania, a auta zostaną wymienione na modele elektryczne.

Cena za 1 godzinę wypożyczenia Renault Zoe i Renault Kangoo rozpoczyna się od 7 euro. W opłatę wliczono możliwość przejazdu do 100 kilometrów, ubezpieczenie i koszty paliwa / energii.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]