Ten, kto przyglądał się rozwojowi Google Glass, przyklaśnie i temu projektowi. Bosch zaprezentował właśnie Bosch Smartglasses Light Drive, czyli okulary, które potrafią wyświetlać HUD osobom jadącym na e-rowerze. Lub innym jednośladzie, na przykład skuterze.

Okulary Boscha z wbudowaną nawigacją

Jeśli ktoś musiał się kiedykolwiek dostać pod nowy adres na motocyklu, wie, że nieocenioną pomocą jest tutaj nawigacja GPS. Ale gdy zacina deszcz lub pada śnieg, sytuacja robi się trudna: baterie rozładowują się przed czasem, do telefonów dostaje się woda… Problem pojawia się akurat wtedy, gdy nawigacja jest najbardziej potrzebna – na kluczowym/ostatnim etapie podróży.

Bosch zaprezentował właśnie zwiastun układów elektronicznych, które zintegrowane z okularami (lub goglami?) są w stanie wyświetlać w nich parametry dotyczące jazdy, wskazówki nawigacyjne czy inne istotne informacje.

Nie jest to przesadnie kompaktowe rozwiązanie (0,5-1 cm grubości), więc w typowych okularach sprawdzałoby się średnio. Ale już w kaskach motocyklowych działałoby idealnie – szczególnie, że jest w nich sporo przestrzeni nadającej się do wypełnienia ogniwami, modułami łączności i resztą elektroniki.

W okularach zastosowano mikroskopijne lustra (MEMS) wyświetlajace obraz w taki sposób, by nie wymagał akomodacji oka. W prezentacji producent skupia się na zakupach, przepisach i wskazówkach nawigacyjnych, bez pokazywania rozmiarów finalnego produktu. Idea robi jednak wrażenie i prawdopodobnie spodobałaby się wszystkim dostawcom pizzy czy innego jedzenia, którzy za każdym razem nawigują pod inny adres:

Ceny Bosch Smartglasses Light Drive na razie nie podano:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]