Imponuje mi Tesla, że podaje wstępne wyniki kwartału już w dobę po jego zakończeniu. Uznałem, że powinniśmy trzymać jakiś rygor, że nasze raporty miesięcznie też powinny być publikowane znacznie szybciej. W dodatku w związku z długą dyskusją o „profesjonalizacji” postanowiliśmy uruchomić pewien eksperyment, o którym chcemy Was poinformować już dziś.

Elektrowoz.pl – gdzie byliśmy, gdzie jesteśmy

Statystyki dotyczące Czytelnictwa nie zawierają Forum ani porównania rok do roku ze względu na ograniczenia obecnej wersji Google Analytics (GA4). Przychody zawierają dane z Forum, bo te zliczają się w jednym miejscu:

  • październik 2023: 226 tys. Czytelników (uu według Google Analytics), 5,35 tys. zł plus wykonany przelew z Tri-table za wakacje, wymieniany w poprzednim rozliczeniu (ok. 0,26 tys. zł),
  • listopad 2023: 551 tys. Czytelników, 12,1 tys. zł przychodu.

Ci, którzy rozważali kampanię reklamową w listopadzie, ale ostatecznie się na nią nie zdecydowali, mogą trochę żałować. Mieliby świetną ekspozycję, ponad 1,4 miliona odsłon w standardowej cenie. Szczególnie na początku miesiąca, gdy kilka tematów dość dobrze zagrało:

 

Forum

Jak zauważyli nasi Czytelnicy, włączyliśmy reklamy na Forum. Gra okazała się warta świeczki: poprzednio cały miesiąc oznaczał kilkadziesiąt złotych przychodu (październik = 69 zł), teraz te kilkadziesiąt złotych generujemy w 2-3 doby (listopad = 755 zł) przy właściwie identycznym ruchu. To kolosalny skok, za wypracowane pieniądze będę chciał zaktualizować mechanizm Forum, stopniowo też postaram się zatrudnić kogoś, kto trochę popracuje nad całością.

Przy okazji bardzo dziękuję za wszystkie zgłoszenia dotyczące moderacji. Sytuacja nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Moderacja to dostęp do danych osobowych, dostęp do danych osobowych to konieczność podpisania umowy (wymogi itd.), choćby na symboliczną kwotę. Nigdy wcześniej nie było nas na to stać.

Niestety, nie mamy żadnej odpowiedzi od administratora Forum SamochodyElektryczne.org, więc raczej nie ma szans na przeniesienie treści, które tam były i stamtąd znikły.

„Profesjonalizacja”, czyli sięgnijmy po kolejny przychód

W związku z dużą dyskusją o etyce zawodu prawnika (gdzieś tutaj: komentarze) i o tym, jak oceniamy człowieka reprezentującego IF Metall, postanowiliśmy „się sprofesjonalizować”, przynamniej na dobę. Co to oznacza? Jesteśmy absolutnymi przeciwnikami reklamowania alkoholu i zakładów bukmacherskich, nawet w zawoalowanej formie, bo uważamy je za zło – nie chcemy przykładać do tego g… ręki.

Ale na te dwadzieścia cztery godziny odwieszamy ideały, sumienie i etykę na kołek. Gdy czytacie te słowa, obie kategorie reklam są już aktywne, choć nigdy wcześniej nie były. Oczywiście wszystko w ramach obowiązujących przepisów prawa:

Ten eksperyment powinien pokazać nam, czy „profesjonalizacja” (czytaj: schylanie się po każde pieniądze) jest opłacalna. Dziś będzie raczej słabo-normalny dzień, powinniśmy wygenerować około 200 złotych przychodu. Podzielimy się z Wami informacją, jeśli będzie znacząco więcej. Dla nas to o tyle istotna kwestia, że z hybrydami i przyszłością, jaką jest wodór, związane są bardzo duże budżety, co chyba zauważyliście na wielu portalach w poprzednich tygodniach – kto wie, może warto „się sprofesjonalizować”? 😉

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: