Październik był dla nas miesiącem fantastycznym, wystrzałowym i ekstraordynaryjnie dobrym 🙂 Był tak dobry, że każdy kolejny miesiąc będzie nas stresował, czy przypadkiem się nie pogorszy – bo wyskoczyliśmy wyraźnie poza trend obowiązujący od dwóch lat. Ale do rzeczy.

Elektrowoz.pl – gdzie jesteśmy

Daleko. Wysoko. 🙂 W październiku mieliśmy prawie 291 tysięcy Czytelników (uu według Google Analytics), co jest wynikiem, jakiego nie kojarzę w polskim internecie w witrynach merytorycznych, które istnieją nieco ponad dwa lata. Choć są takie tematyki, w których da się osiągnąć więcej w krótszym czasie (nasz rekord: niemal 1 mln uu w dziewięć miesięcy 😉 – ale to temat na zupełnie inną opowieść.

Dlatego w tym miejscu chciałbym podziękować ludziom, którzy tworzą ten portal, bo są ekspertami w budowaniu witryn merytorycznych, ale przede wszystkim wierzą w naszą misję: optymalizacje i SEO są istotne, ale najważniejsza jest uczciwość i merytoryka. A sukces, czyli rosnąca liczba Czytelników, którzy wierzą i chcą czytać – przychodzi z czasem.

Dokładnie 290 975 użytkowników wygenerowało u nas 1 033 136 odsłon. 1 milion odsłon. WOW. Teraz już rozumiecie, dlaczego tak się stresujemy przy każdym kolejnym miesiącu, że spadnie – Bogu dzięki na razie rośnie 😉

Disqus, czyli komentarze

W październiku napisaliście 2 686 komentarzy, co daje średnią wynoszącą niecałe 16 komentarzy na artykuł. To BARDZO dużo, jesteśmy z tego strasznie dumni i serdecznie Wam dziękujemy.

Podczas gdy wiele portali wyłącza komentarze, bo jest w nich spam, hejt, złośliwości i bzdury, nasi Czytelnicy-Komentatorzy trzymają niezwykle wysoki poziom merytoryczny, a rozmowy czyta się z prawdziwą przyjemnością.

Obecność tutaj to gwarancja dyskusji w dobrym gronie, czego zresztą jesteście świadomi:

Przychody, biznes, przyszłość

Świetne wyniki oglądalności przełożyły się na solidny wzrost przychodów. Kwota za chwilę, bo najpierw chciałbym podziękować naszym Reklamodawcom-Sponsorom, którzy nam zaufali i mocno przyłożyli rękę do wyniku:

A teraz kwota: z naszych obliczeń wynika, że łączny przychód za październik wyniesie około 10 tysięcy złotych plus/minus kilka złotych (finalne wartości poznamy w połowie miesiąca). Jeśli zauważymy, że kwota ustabilizowała się na tym (lub wyższym) poziomie, zatrudniamy dodatkową osobę do redakcji, żeby znacząco rozbudować tematykę OZE.

Przy kilkunastu tysiącach złotych ruszamy z tematem społecznych słupków ładowania, o ile jeszcze będzie taka potrzeba. Ma się rozumieć jesteśmy otwarci także na inne, Wasze sugestie – uważamy, że pieniądze dają satysfakcję tylko wtedy, gdy się je reinwestuje w wyznawane wartości i cele.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 10 głosów Średnia: 5]