Regularnie otrzymujemy zapytanie, czy nie chcielibyśmy przyjąć inwestora. Regularnie odpowiadam, że Elektrowóz z różnych względów nie może w to wejść, ale powracający raz za razem temat dał nam do myślenia. Bo czujecie, że rynek samochodów elektrycznych jest skazany na sukces. Wiecie, że za 10 lat będzie 50-100 razy większy. Chcielibyście z tego skorzystać lub przynajmniej ulokować w nim kapitał, tylko nie wiecie, jak podejść do tematu.

Spróbujemy Wam pomóc. Poczekaj! Przeczytaj tego maila zanim go skasujesz 😉

Pomysły są warte 1 zł + VAT, czyli nic. Tak samo dobre rady. Każdy z nas ma mnóstwo pomysłów i dobrych rad dla innych. Trzeba wybrać kierunek i zacząć działać, żeby skorzystać z tego, że cały świat przestawia się na auta elektryczne. Jak? Może nasze pytania Wam pomogą:

Jeśli przy Waszym hotelu, sklepie, restauracji GreenWay Polska albo Orlen postawił ładowarkę, to dlaczego nadal nie ma przy niej znaku, że dla kierowców elektryków kawa ze zniżką 20 procent? Przyjdą na kawę, kupią obiad.

Jeśli chcecie testować elektryki, to dlaczego wczoraj nie założyliście portalu, kanału na YouTube, Instagramie, TikToku, żeby to robić? Na te treści na pewno będzie popyt, na pewno potrzeba ich więcej, więcej i jeszcze więcej.

Jeśli macie nadmiarowy kapitał, dlaczego nie inwestujecie tych pieniędzy w akcje firm wydobywających lit? Nikiel? Nawet jeśli jutro wejdą baterie sodowo-jonowe, lit będzie bazą dla samochodów przez co najmniej 10 lat. Rozważcie to.

Jeśli obracacie się wśród ludzi, którzy mają elektryki, dlaczego jeszcze nie założyliście klubu, np. Tesla Owners Club Silesia? Hyundai Ioniq 5 Club Poland? Kluby w Szwajcarii mają bezpośredni kontakt z Teslą, która nie przepada za mediami, ale bardzo lubi swoich klientów. Ba, słucha ich!

Jeśli ukończyliście studia chemiczne, to dlaczego jeszcze nie zajęliście się przetwarzaniem starych ogniw? Może warto zacząć od zbierania starej elektroniki z bateriami?

Jeśli macie uczęszczany bar przy trasie przelotowej (location, location, location!), to dlaczego jeszcze nie ma przy nim szybkiej ładowarki i wielkiego znaku „Tutaj się naładujesz i zjesz”?

Jeśli macie hotel z punktem ładowania, to dlaczego jeszcze nie zorganizowaliście tam zjazdu właścicieli elektryków? Jakiejś konferencji? Debaty? Dlaczego nie odezwaliście się do ludzi na Forum Elektrowozu, że macie pomysł na coś takiego i możecie zaoferować to a to?

Jeśli macie pomysł na fajne oprogramowanie związane z autami elektrycznymi, dlaczego nie zaczęliście go rozwijać? Dlaczego nie weźmiecie przykładu z Pana mgapiński (uruchamia Apple CarPlay w Teslach i portuje na nie Androida) lub Pana Bartosza (Sentry Mode w chmurze)?

Jeśli dopiero wybieracie kierunek studiów, to dlaczego nie jest to Politechnika Warszawska (IPEiH)? Idźcie śladem Pana Leszka Niedzickiego.

Jeśli chcecie uczyć się programowania, wybierajcie Pythona dla AI, JavaScript dla WWW. Reszta przyjdzie z czasem (źródło).

Jeśli sprzedajecie samochody elektryczne, to dlaczego jeszcze nie macie stworzonej przez siebie grupy na Facebooku, w ramach której rozmawiacie z ludźmi, którzy kupili albo chcą kupić taki samochód? Grupa może się nazywać BMW iX3 Pytania i Odpowiedzi, Nissan Leaf Klub Użytkowników, Tesla Model 3 Forum. Mogę Wam sypnąć takimi SEO-nazwami jak z rękawa 🙂

Jeśli potraficie spawać, to dlaczego jeszcze nie zaczęliście wytwarzać stelaży pod panele fotowoltaiczne?

Jeśli już kupiliście elektryka, to dlaczego jeszcze nie odezwaliście się do swojego burmistrza, że chętnie go pokażecie podczas Dni Mławy, Kozienic, Chojnowa czy Stargardu?

Oklejona na złoto Tesla Model 3

A jeśli zaczęliście już działać, zaczęliście coś robić, pochwalcie się tym w komentarzach. Być może ktoś, kto zechce zainwestować pieniądze w Elektrowóz, uzna Was za bardziej godnych uwagi.

Samochody Elektryczne – www.elektrowoz.pl [raport kwiecień 2022]

Tu już bardzo króciutko, bo właściwie zaraz powinien być raport za maj:

  • 179,5 tys. Czytelników (-5,2 procent r/r),
  • 0,66 miliona odsłon (-16,7 proc. r/r),
  • 5,2 tys. złotych przychodu z reklam, żadnych dodatkowych akcji,
  • 241 zł z Patronite.pl – o tym napiszę Wam trochę więcej przy podsumowaniu maja.

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:

Jeśli chcesz wynagrodzić Czytelników, którzy są niezawodni w niesieniu pomocy na Forum Elektrowozu, możesz kupić Teslę korzystając z któregoś z tych linków polecających: 7/ nabrU, 8/ ciastek, 9/ ELuk.

Zasady zabawy znajdziesz TUTAJ.
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 8 głosów Średnia: 3]