Od początku marca testujemy współpracę z firmą Refinery89, która do serwowania reklam wykorzystuje mechanizm AdManagera, a nie AdSense. Jako że szczegóły dopiero dogrywamy, agencja po drugiej stronie uczy się naszego podejścia, Elektrowóz może być przesadnie obsadzony reklamami. Przepraszamy, prosimy o chwilę cierpliwości i informacje zwrotne w tej sprawie.

Dużo reklam na Elektrowozie – ile to potrwa i co już wiemy

Okres eksperymentalny ma potrwać do końca miesiąca. Szybko poprosiłem Refinery89 o wyłączenie pewnych formatów, których Elektrowóz nie chce stosować. Upewniłem się, że nie pojawiają się żadne niebezpieczne kategorie. A wczoraj, po Państwa głosach, poprosiłem o obniżenie liczby ogłoszeń na jedną odsłonę do poziomu, który stosowaliśmy w AdSense, tj. suwak ustawiony na 6 plus 1 do 2 dodatkowych bloczków na odsłonę.

Efektywnie liczba reklam na stronę powinna spaść do 7-8, powinny być też mniej nachalne a bardziej przydatne.

Naszym (redakcji) celem jest zwiększenie przychodów z portalu, ale bez przeszkadzania w czytaniu. Nie chcemy być uciążliwi, bo my też korzystamy z własnych treści 🙂 Niewykluczone, że ta droga nie wypali, na szczęście w tle mamy jeszcze jedną-dwie inne, które dobrze rokują, więc nie czujemy konieczności wyciśnięcia Elektrowozu jak cytryny. Gdyby jeszcze takie obsadzenie witryny ogłoszeniami pozwoliło nam wyskoczyć powyżej 10 tysięcy złotych przychodu miesięcznie, to moooooże – ale niestety…

Dziękujemy za wyrozumiałość, prosimy o odrobinę cierpliwości i ewentualne informacje zwrotne.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 4.7]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: