Zastanawiasz się, z jakiej aplikacji korzystają doświadczeni kierowcy samochodów elektrycznych, żeby sprawdzić, czy ładowarka jest wolna? Jesteś profesjonalnym kierowcą, dobijasz baterię od 80 procent do pełna i wiesz, że to długo potrwa, więc chcesz zostawić do siebie kontakt na ładowarce? W obu przypadkach idealnie sprawdzi się aplikacja PlugShare.

PlugShare – jak zameldować się na ładowarce (krok po kroku)

Aplikacja PlugShare umożliwi ci znalezienie najbliższych punktów ładowania, również z uwzględnieniem modelu auta albo gniazda, które posiadasz w samochodzie. Aby z niej skorzystać, musisz ją pobrać:

  • wejdź do Google Play , jeśli masz telefon z systemem Android,
  • wejdź do Apple iTunes, jeżeli korzystasz z iPhone’a.

Aby skorzystać z opcji meldowania, konieczne jest założenie konta w PlugShare. Najwygodniej jest to zrobić na stronie PlugShare.com. Kiedy będziesz gotowa/gotowy, możesz już meldować się na stacjach ładowania:

1. Znajdź ładowarkę lub pozwól, by znalazła ją aplikacja

Jeśli PlugShare nie znajduje cię na mapie, bo na przykład jesteś w garażu podziemnym, sam odszukaj ładowarkę, do której się podłączasz. Wystarczy, że ją znajdziesz na mapie, klikniesz i klikniesz „i” w kółeczku:

2. Zamelduj się, kliknij „Zgłoś się”

Pozostawienie informacji o sobie jest bardzo proste. Wystarczy kliknąć największy przycisk Zgłoś się:

3. Poinformuj innych, co się dzieje

Po kliknięciu Zgłoś się wybierz, jaką informację chcesz zostawić. Możesz:

  • poinformować, że będziesz się ładował do jakiejś godziny -> kliknij Trwa ładowanie
  • poinformować, że wszystko działa poprawnie i się naładowałeś -> kliknij Skutecznie naładowany
  • poinformować, że właśnie stoisz i czekasz na dostępność punktu ładowania, bo jest kolejka -> kliknij Czekam na ładowanie
  • poinformować, że urządzenie nie działa poprawnie -> kliknij Nieudane ładowanie (niewidoczne na ilustracji)
  • zostawić jakąś informację dla pozostałych użytkowników, na przykład „Północne gniazdo daje wyższą moc niż południowe” -> kliknij Zostaw poradę:

UWAGA, jeśli zostawiasz porady, zalecamy stosowanie kierunków geograficznych, ponieważ informacje „gniazdo po lewej” czy „gniazdo z przodu” nie zawsze są czytelne.

4. Ustaw czas ładowania

Jeśli chcesz zostawić podłączony samochód i poinformować innych, że wrócisz, dajmy na to, o 19.00, zejdź do pola Czas trwania i kliknij Aktualizuj, a następnie ustaw czas, jaki planujesz spędzić przy ładowarce. Po zakończeniu operacji wybierz Gotowe.

Możesz wykorzystać pole Skomentuj, żeby zostawić numer telefonu, maila czy inny kontakt do siebie.

5. Zakończ wizytę przy ładowarce

Po określonym przez ciebie czasie aplikacja zaznaczy, że już się nie ładujesz. Jeśli skończysz szybciej, kliknij Wymelduj się:

I koniec – to takie proste!

Czy są aplikacje, które meldują na ładowarce automatycznie?

PlugShare jest rozwiązaniem dość, by tak rzec, tradycyjnym – wszystko wymaga ręcznej obsługi. Warto wiedzieć, że Portal Kierowcy firmy Greenway oraz aplikacja Ecotap pozwalają na podglądanie stanu punktów ładowania pojazdów elektrycznych w czasie rzeczywistym, przez samo odpytanie ogólnoeuropejskiej sieci.

Obydwa rozwiązania mają jednak swoje ograniczenia, na przykład nie widzą ładowarek, które znajdują się poza jakąkolwiek siecią. Ecotap często wyświetla również błąd Chademo w urządzeniach Greenway, choć punkt ładowania działa i właśnie ktoś z niego korzysta.

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]