Czytelnik Pan Wojciech podesłał nam fotografie z przygotowań do wyjazdu do Włoch. Wybiera się właśnie z rodziną (2+2) na wakacje, więc postanowił zabrać wszystko, co wydało mu się niezbędne. Postanowiliśmy wykorzystać tę sytuację jako pretekst, by porównać pojemność bagażnika Tesli Model 3, BMW serii 3 i Audi A4.

Pojemność bagażników Tesli Model 3 na tle spalinowej konkurencji

Tesla podaje w Europie, że Model 3 ma bagażnik o pojemności 425 litrów. Jednak z pomiarów Alex on Autos wynika, że jest to liczba wyznaczona dość zgrubnie, w której raczej nie uwzględniono przestrzeni pod podłogą. Po jej doliczeniu otrzymujemy 540 litrów – oraz dodatkowe 65 litrów bagażnika z przodu (ang. frunk).

Podsumowując: prawdziwa pojemność bagażnika w Tesli Model 3 to aż 605 litrów, rozłożona jednak na dwie komory, czyli przód i tył:

Dla porównania: podawana przez producenta pojemność bagażnika Audi A4 B9 (od 2017 roku) to 480 litrów. Identyczną wartość znajdziemy w katalogu BMW serii 3 G20 (od 2018 roku) – 480 litrów.

Wynik Alex on Autos dla Tesli Model 3 to efekt obliczeń (X * Y * Z) natomiast cytowane powyżej wartości pochodzą z bardziej praktycznych pomiarów wykonywanych z użyciem toreb. Łatwo jednak wywnioskować, łączna przestrzeń bagażowa Tesli Model 3 jest nieco większa niż w konkurencyjnych samochodach spalinowych z tego samego segmentu D. Oprócz komory pod podłogą dostajemy bowiem niewielką przestrzeń z przodu.

Dzięki temu wszystkie bagaże się mieszczą:

Zagadnienie sprawdził również inny nasz Czytelnik, Pan Michał, który prowadzi na Facebooku fanpage Tesla Model 3 w Polce (TUTAJ – polecamy!). Jemu z kolei udało się przeprowadzić z Wielkiej Brytanii za pomocą jednego kursu:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]