Właściciele Tesli zaczynają otrzymywać oprogramowanie Tesli w wersji 2020.8.1. Ma ono pozwalać na zapoznanie się z trybem jazdy autonomicznej (FSD) m.in. na terenie Europy, pozwala włączenie innych stacji ładowania w nawigacji w rejonie zatoki San Francisco (Stany Zjednoczone), dodaje ulepszony tryb jazdy torowej (Track Mode v2) i wprowadza trochę innych nowinek.

Tesla software 2020.8.1 – co nowego?

Wygląda na to, że oprogramowanie w wersji 2020.4.x nie zagrzało zbyt długo miejsca w samochodach Tesli. Możliwe, że była to drobna kosmetyczna poprawka, która zwiększała wyświetlane zasięgi aut, a przy okazji wprowadzała drobne błędy.

> Tesla z zasięgiem 1 608 kilometrów przy 60 proc. baterii? Żaden problem [w aplikacji]

Stosunkowo największy potencjał wydaje się mieć oficjalna możliwość wyświetlania na mapie i w nawigacji stacji ładowania samochodów elektrycznych innych niż Superchargery Tesli. Na razie dotyczy to tylko rejonu zatoki San Francisco, z czasem funkcja ma objąć inne lokalizacje w Stanach Zjednoczonych, a w przyszłości zapewne zostanie poszerzona o inne kraje i kontynenty.

Ciekawostką jest podgląd Trybu Jazdy Samodzielnej (ang. FSD) w Teslach Model 3 wyposażonych w trzecią generację platformy sprzętowej (Autopilot HW 3.0) na terenie Europy, Kanady i Meksyku.

> Tesla dostarczała chiński Model 3 bez… komputera FSD, ze starszą platformą sprzętową. Winny? Dostawca

Oprócz tego, jak pisze haker greentheonly, w Modelu S i X pojawiła się „poprawiona” rekuperacja energii (źródło). Oraz:

  • ulepszono działanie Bluetooth, samochód łączy się z telefonem dopiero wtedy, gdy kierowca siedzi w swoim fotelu, a drzwi są zamknięte,
  • wprowadzono obsługę systemu exFAT,
  • zaktualizowano firmware układu kierowniczego,
  • zasygnalizowano nowym port ładowania.

Track Mode v2

Wielu zmian doczekał się Track Mode, czyli tryb zmieniający nastawy Tesli Model 3 Performance, by auto osiągało lepsze wyniki i dawało więcej frajdy podczas jazdy torowej. Od teraz możliwe są modyfikacje konfiguracji w trakcie jazdy, z możliwością regulowania siły hamowania odzyskowego, elektronicznego wsparcia stabilizacji samochodu czy rozkładu napędu.

Oto kompletna lista poprawek dla Tesli Model 3 Performance umieszczona na twitterze przez Tesla Raj (źródło):

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 21 głosów Średnia: 4.3]