Mniej więcej miesiąc temu w chińskich Teslach pojawiła się nowa funkcja: nagrywanie obrazu kabiny. Niedługo później software 2020.24.5 i 2020.24.6.x zaczęło trafiać do Europy, ale już pojawiają się zapowiedzi kolejnej wersji: 2020.28. Z opisu wynika, że będzie w niej dostępny polski język interfejsu użytkownika.

Polski interfejs w Teslach już od lipca-sierpnia 2020?

Firmware 2020.24.x w różnych edycjach przyniósł możliwość podglądu obrazu z trzech kamer równocześnie: głównej i dwóch bocznych. W oprogramowaniu Tesli Model 3 i Y pojawiła się również opcja nagrywania obrazów i filmów przez kamerę ulokowaną nad lusterkiem wstecznym. Ma ona być wykorzystywana wyłącznie w celu rejestracji wypadków i ich okoliczności, „bez wiązania ich z kierowcą” (źródło).

To ostatnie zastrzeżenie brzmi nieco zaskakująco, jeśli wziąć pod uwagę, że na takim filmie zwykle widać twarze ludzi znajdujących się we wnętrzu.

W sobotę, 4 lipca, aktualizację 2020.24.6.1 uzyskał nasz aktywny Czytelnik, Bronek. I przy okazji dorzucił garść ciekawostek, w tym podgrzewanie baterii przed ładowaniem na szybkich stacjach ładowania innych niż Superchargery.

Tymczasem Pan Daniel zauważył na forum Tesla Motors Club wzmiankę o firmware 2020.28. Z naszego punktu widzenia najważniejsza jest informacja, że pojawił się w nim polski język interfejsu. Aby go wybrać, wystarczy wejść do Car > Display i z rozwijalnego menu Language wybrać Polski. Przy okazji pojawiły się też jakieś ulepszenia dotyczące kamery cofania, choć trudno powiedzieć, czy różnią się one od tych wprowadzonych we wcześniejszej wersji (źródło):

Tymczasem niektórzy nasi Czytelnicy żalą się, że nadal mają w samochodach firmware 2020.20.x. I tutaj znowu pojawiają się podpowiedzi Czytelnika Bronka, że u niego pomogła wymiana routera na taki, który lepiej obejmuje dom i okolicę.

Warto jednak dodać, że powyższe działanie (wymiana routera) może być zbiegiem okoliczności. Tesla zapewne świadomie dobiera samochody, którym udostępni oprogramowanie w zależności od czasu produkcji i historii aut („bywa problematyczne”, „nie miało problemów”, „zawiera eksperymentalny moduł X”, „zawiera starsze komponenty”) i tak dalej.

> Tesla software 2020.8.2 trafia do Modeli S/X w Europie: instrukcje po polsku, sygnalizacja świetlna

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]