Poznań jako jedno z pierwszych miast w kraju poinformowało nas o stworzeniu i udostępnieniu wniosku, który właściciel samochodu elektrycznego musi wypełnić, żeby odebrać naklejkę EE na szybę. Co ciekawe, według daty w BIP, wnioski dostępne są już od 29 czerwca 2018 roku – brawo Poznań!

Jak odebrać naklejkę EE w Poznaniu

  1. Należy ściągnąć, wydrukować i wypełnić ten wniosek – Poznań – naklejka EE – wniosek do pobrania.
  2. Po wypełnieniu ALBO jeśli nie mamy możliwości wydrukowania go, należy wybrać się bezpośrednio do Wydziału Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych, ul. Gronowa 22a, 61-655 Poznań (Google Maps).
  3. Koniecznie trzeba wziąć ze sobą dowód rejestracyjny samochodu; auto musi być zarejestrowane na nas.

Ile kosztuje naklejka EE?

Naklejka wydawane jest bezpłatnie od razu po złożeniu wniosku.

Kto jest uprawniony do odebrania naklejki EE?

Naklejkę EE otrzymają właściciele samochodów elektrycznych, którzy w dowodzie rejestracyjnym (pole P.3) posiadają oznaczenie EE.

A co, jeśli samochód jeszcze nie jest na mnie przerejestrowany?

Jeśli kupiłeś auto i jeszcze nie zdążyłeś go na siebie przerejestrować, wtedy wystarczy zabrać ze sobą te same dokumenty, które zabierasz do wydziału komunikacji w celu przerejestrowania samochodu na siebie, tj. umowę kupna/fakturę, dowód osobisty, stary dowód rejestracyjny.

Jak odebrać naklejkę, gdy samochód zarejestrowany jest na kogo innego?

Wtedy właściciel samochodu musi wypełnić druk pełnomocnictwa (do pobrania tutaj: Poznań – naklejka EE – druk pelnomocnictwa_3.0 + druk_2.0 oplaty PKO 17 zl). Takie pełnomocnictwo wymaga uiszczenia opłaty w wysokości 17 złotych na konto wskazane w druku.

Dodatkowe informacje: BIP urzędu miasta

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]