W piątek, 7 czerwca, salon Tesli w Katowicach był gotowy. W tym tygodniu zaczęto obsługiwać tam jazdy testowe, oczywiście pojawili się też pracownicy. Lokalizacja zawitała do aplikacji mobilnej jako oficjalny serwis, można się w niej umówić na rozwiązanie problemów z samochodem. Terminy są zbliżone do tych przy Warszawie: naszemu Czytelnikowi, Panu Wojciechowi, zaproponowano naprawę za 15 dni w Ząbkach lub za 20 dni w Katowicach.

Nowy salon i serwis Tesli na południu Polski

Salon znajduje się tuż obok placówki Lexusa, przy al. Roździeńskiego 208, czyli Czytelnik Elektrowozu, który pisał o tym ponad rok temu, trafił w punkt. W pobliżu znajduje się też placówka sprzedająca motocykle Harley-Davidson oraz BMW i Mini (Mapy Google TUTAJ). Ze starych zdjęć wynika, że wcześniej funkcjonował tam dealer British Automotive Silesia, w którym oferowano samochody Jaguar i Land Rover (pierwsze zdjęcie):

Salon Jaguara i Land Rovera, który Tesla zaadaptowała na swoje potrzeby (c) Google, 2022

Nowy salon Tesli w Katowicach (c) Pan Przemysław, również poniższe fotografie:

Punkty ładowania ulokowano od frontu, niedaleko ulicy. W salonie możliwe są już jazdy testowe Modelem Y, a kto zdecyduje się na szybki zakup i odbiór samochodu (do 30 czerwca), będzie mógł cieszyć się darmowym ładowaniem przez 20 000 kilometrów. W programie uczestniczą tylko pojazdy prekonfigurowane, gotowe do odbioru, nie obowiązuje on w wypadku samochodów używanych. Najtańsza Tesla Model Y kosztuje obecnie 204 990 złotych, jest też demonstracyjny wariant Long Range dostępny za 205 050 złotych. Więcej na stronie WWW Dostępne samochody, TUTAJ.

Lokalizacja w Katowicach to drugi oficjalny serwis Tesli w kraju. Oprócz tego naprawy blacharskie wykonywane są w autoryzowanych body-shopach obsługiwanych przez firmy trzecie. Co ciekawe, również tam usuniemy podstawowe usterki (zbieżność, hamulce, wymiany itd.), chociaż za każdym razem trzeba umawiać je „ręcznie”, samodzielnie, ponieważ aplikacja do niedawna proponowała tylko Ząbki.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 4 głosów Średnia: 5]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: