Po kilku miesiącach oczekiwania najpopularniejsza i chyba najlepsza mapa z ładowarkami do samochodów elektrycznych, PlugShare, uruchomiła planer podróży (ang. Trip Planner). Pozwala on na wyznaczenie trasy z uwzględnieniem dostępnych po drodze stacji ładowania. Minus? Na razie tylko w wersji desktop.

Planer podróży dla samochodów elektrycznych

Zacznijmy od wad: aktualnie planer działa wyłącznie w wersji desktopowej. Nie uruchomimy go w aplikacji PlugShare w smartfonie, bo go tam nie ma. Minusem jest też brak możliwości zdefiniowania zasięgu auta, czyli czegoś, co mają mapy Tesli oraz niemiecka mapa GoingElectric.de.

Plusem PlugShare z kolei jest chyba najbogatsza mapa punktów ładowania, uwzględniająca również udostępniane przez dobrych ludzi gniazda siłowe oraz Tesla Destination Chargers. Mapa wykorzystuje silnik Google Maps, dlatego dobrze radzi sobie z określaniem czasu przejazdu – oraz może być wyeksportowana do smartfonu (ale bez ładowarek).

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że aplikacja mobilna PlugShare ma się wzbogacić o planer podróży jeszcze przed tegorocznym sezonem wakacyjnym (2018).

Warto przetestować: PlugShare

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 10 głosów Średnia: 4.6]