Karta Shell Recharge umożliwia ładowanie na stacjach w Polsce i całej Europie po całkiem niezłych stawkach, ale jej największą zaletą jest kompatybilność z urządzeniami bardzo wielu operatorów. Niestety, choć Shell od prawie roku zapowiada możliwość wyrobienia karty przez Polaków nieposiadających firm, nadal nie dał nam takiej możliwości. Na szczęście istnieje luka, która pozwala ominąć tę blokadę.

Jak wyrobić Shell Recharge w Polsce nie zakładając firmy

Rozwiązanie okazuje się trywialne. Należy pobrać aplikację (Android TUTAJ, iOS TUTAJ), zarejestrować konto, Zamówić nową kartę do ładowania=[] i Dodać metodę płatności. Podczas podawania kompletnego adresu należy podać prawdziwe dane z jednym wyjątkiem: zamiast wybierać z listy krajów Polskę, należy zarejestrować się jako klient niemiecki (Germany), a w polu miasta wpisać na przykład Uniejów, Poland. Dopisek „, Poland” jest konieczny, żeby karta przyszła na nasz adres w Polsce. Kod pocztowy należy napisać bez dywiza, np. 59225, a nie 59-225 (poniżej wybrane screenshoty z rejestracji i zamawiania karty).

Aplikacja mobilna bez problemu przyjmie numer konta IBAN z polskiego banku, może poprosić o kod BIC (obydwa do znalezienia na stronie banku), i to wszystko. Rozliczenia będą odbywały się tak samo, jak podczas zakupów w internecie. Po założeniu konta otrzymamy informację, że fizyczna karta Shell Recharge jest w drodze i dotrze do nas w ciągu 5 dni roboczych. Jeśli zechcemy naładować się szybciej, będziemy mogli skorzystać z karty wirtualnej (elektronicznej) wygenerowanej wewnątrz aplikacji.

Shell Recharge, zalety

Dlaczego warto założyć kartę? Tak jak wspomnieliśmy: z doświadczeń naszych Czytelników wynika, że Shell Recharge obsługuje bezproblemowo konta wielu operatorów na terenie całej Europy, zwykle jest też kompatybilny z dopiero co uruchomionymi urządzeniami. Dopiero co postawioną ładowarkę Power Dot w Lublinie uruchomilibyśmy kartą Shell Recharge zanim jeszcze obsługiwała ją rekomendowana aplikacja! Lecz to nie koniec: w niektórych lokalizacjach Shell Recharge ma bardzo dobre stawki na uzupełnianie energii.

Nasz Czytelnik, Pan Mirosław, podsunął nam jako przykład stację Noxo Energy na stacji Shell w Bełku (PlugShare TUTAJ). Ładowarka 180 kW obsługiwana przez aplikację Noxo wymusi na nas opłatę w wysokości 2,99 zł/kWh dla 180 kW i 2,8 zł/kWh przy 100 kW (ilustracja po lewej). Dzięki karcie Shell Recharge za 180 kW zapłacimy odpowiednio 0,26 zł za rozpoczęcie sesji, oraz 1,323 zł/kWh (= 1,26 zł + 5 procent VAT)! To o ponad 50 procent taniej niż z użyciem oficjalnej aplikacji operatora!

Uwaga, należy pamiętać, że ceny w aplikacji są cenami netto. Należy do nich doliczyć 5 procent VAT do końca grudnia 2022 roku lub 23 procent VAT od 1 stycznia 2023 roku.

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: artykuł nie powstałby, gdyby nie pomoc ze strony Pana Mirosława i Pana Norberta. Dziękujemy! I… mamy nadzieję, że nie będzie tak, jak z aplikacją Bonnet po naszym artykule 😉

Nie przegap nowych treści, OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy:

Jeśli chcesz wynagrodzić Czytelników, którzy są niezawodni w niesieniu pomocy na Forum Elektrowozu, możesz kupić Teslę korzystając z któregoś z tych linków polecających: 7/ nabrU, 8/ ciastek, 9/ ELuk.

Zasady zabawy znajdziesz TUTAJ.
Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 5]