Postanowiliśmy oszacować ceny Tesla Model S, 3, X w Polsce po niedawnych podwyżkach. Okazuje się, że za najtańszy Model S zapłacimy około  420 tysięcy złotych, a gdy do sprzedaży wejdzie Model 3 Mid Range, będzie on kosztował około 260 tysięcy złotych. Choć druga kwota to czysta spekulacja, w obu przypadkach mamy do czynienia z kwotami wyższymi niż jeszcze dwa miesiące temu.

Tesla Model S 75D: cena od 420 tysięcy złotych

Najtańsza Tesla Model S 75D będzie dziś kosztować w Polsce około 420 tysięcy złotych. To wariant z baterią 75 kWh, która powinna wystarczyć na przejechanie 417 kilometrów na jednym ładowaniu. Jeśli potrzebujemy zasięgu 539 kilometrów na baterii, zdecydujemy się na Model S 100D, który kosztuje już ponad pół miliona złotych.

Wariant Performance, który zostawi z tyłu 99,9999 procent samochodów spalinowych z homologacją drogową to wydatek rzędu około 730 tysięcy złotych.

Tesla Model S vs Audi A6 50 TDI quattro

W tym samym segmencie znajduje się Audi A6, które w najbardziej podstawowej wersji rozpoczyna się od 210 tysięcy złotych. Jednak dołożenie napędu na obie osie i skrzyni automatycznej natychmiast winduje cenę o 90 tysięcy złotych w górę – do 300 tysięcy złotych za Audi A6 50 TDI quattro. Samochód przyspiesza o 1,1 sekundy wolniej do setki niż Tesla Model S 75D, ale powiedzmy, że aż tak bardzo nas to nie martwi.

> Ceny Tesli idą w górę dla… uproszczenia oferty. W Europie +1 500 euro za tańsze modele i bez ważnych opcji

Po dodaniu zawieszenia pneumatycznego, inteligentnego napędu na obie osie (Tesla ma dwa silniki) i pakietu dbałości o czystość powietrza, Audi drożeje do 350 tysięcy złotych. I od tego momentu funkcjonalność obu aut staje się mniej więcej zbliżona – chociaż Audi nadal będzie odczuwalnie wolniejsze.

Tesla Model X 75D: cena od 460 tysięcy złotych

Jeśli interesuje nas duży rodzinny SUV, zamiast Modelu S wybierzemy raczej Tesla Model X. Najtańszy samochód z baterią 75 kWh i zasięgiem 383 kilometrów będzie kosztował nas 460 tysięcy złotych. To tylko 40 tysięcy więcej niż w przypadku liftbacka, jakim jest Tesla Model S. Model X ma minimalnie większe wymiary i oferuje więcej przestrzeni w środku – to lepszy wybór dla osób, które cenią sobie prestiż na ulicy.

Tesla Model 3: cena od 260 tysięcy złotych

Najtańszym dostępnym w ofercie Modelem 3 jest dziś wersja Mid Range 62/63 kWh z zasięgiem 418 kilometrów. To prawdopodobnie ten wariant trafi za kilka miesięcy do Europy. Osoby, które się na niego zdecydują, według dzisiejszych stawek zapłaciliby prawdopodobnie około 260 tysięcy złotych.

Najtańszy Model 3 Standard Range powinien kosztować około 200 tysięcy złotych.

Przybliżony cennik samochodów Tesla w Polsce, po uwzględnieniu stawki VAT i akcyzy, bez uwzględniania innych ewentualnych opłat, rejestracji czy ubezpieczenia. Wszystkie wartości zostały zaokrąglone w górę. Kwoty dla Modelu 3 są szacunkowe (c) www.elektrowoz.pl

A jak obliczyliśmy ceny Modelu 3 w Polsce? Kompletne informacje na ten temat znajdują się w artykule:

> Aktualne ceny samochodów elektrycznych Tesla + szacunki dla Tesla Model 3 [listopad 2018]

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 4.4]