Wczoraj otrzymaliśmy trzy pytania o pewnego Nissana Leafa na Otomoto. Samochód oferowany przez Impwar to wyraźnie nowy Nissan Leaf 2 z mikroskopijnym przebiegiem, a mimo to auto oferowane jest o około 15 tysięcy taniej niż inne wersje. Dlaczego? Już tłumaczymy.

Ten konkretny Nissan Leaf z Otomoto to wariant Visia

Widoczny w ofercie samochód (źródło) to wersja Leaf Visia, czyli podstawowa edycja elektrycznego Nissana. Auto posiada tę samą baterię (40 kWh) i ten sam zespół napędowy (150 KM/110 kW), co pozostałe modele, dlatego tutaj nie ma co szukać różnic. Najbardziej istotna zmiana w stosunku do bogatszej edycji Leaf Acenta to brak pompy ciepła, nawet w opcji.

Pompa ciepła w świecie motoryzacji to stosunkowo nowy wynalazek. Przed odpowiednie przepompowywanie czynnika chłodzącego, pompa ciepła potrafi nagrzać kabinę odbierając energię z otoczenia. Wydajność pomp ciepła jest około 2-4 razy wyższa niż klasycznych obwodów grzejnych, co oznacza, że przy jej użyciu nagrzejemy kabinę zużywając mniej energii elektrycznej.

Mniej zużytej energii to więcej energii na jazdę, czyli większy zasięg.

Widoczny na zdjęciu Nissan Leaf Visia nie posiada pompy ciepła, dlatego gdy zajdzie potrzeba dogrzewania kabiny – jesienią, zimą, wiosną – zasięg samochodu może się dość znacząco skurczyć. Szczególnie, że ten konkretny samochód w standardzie nie ma również podgrzewania kierownicy czy siedzeń – nie było ich w wersji Visia, w ogłoszeniu też nie zostały wymienione.

> UBS surowo ocenia Audi: „e-tron podkreśla, że dogonienie Tesli jest trudniejsze niż mogłoby się wydawać”

Auto będzie dobrym wyborem dla osób, które chcą jak najtaniej kupić Nissana Leafa. Sprawdzi się również przy miejskich i podmiejskich podróżach, niezależnie od pory roku. Natomiast osoby, które zimą planują dłuższe podróże (200+ kilometrów), powinny wybrać jeden z droższych wariantów: Acenta (pompa ciepła w opcji), N-Connecta lub Tekna (pompy ciepła w standardzie).

Wariant Visia został już wycofany z oferty, dlatego taka okazja zakupu elektrycznego Nissana w dobrej cenie może się już nie powtórzyć. Ceny Warto przy okazji dodać, że ten samochód w najlepszym momencie kosztował 134 691 zł, dlatego naszym zdaniem można spróbować wynegocjować jeszcze jakiś rabat:

Cennik Nissana Leafa w Polsce na przestrzeni ostatnich miesięcy. Wariant Visia zniknął z cenników w maju 2018 roku (c) www.elektrowoz.pl

Ilustracja otwierająca: Nissan Leaf Visia na Otomoto (c) Impwar, Rzeszotary

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 14 głosów Średnia: 4.6]