Volkswagen poinformował, że udostępnia aktualizacje OTA (over-the-air, przez internet/sieć komórkową) dla Volkswagenów z linii ID. Zgodnie z komunikatem powinny się one pojawić we wszystkich VW ID.3, ID.4 oraz ID.4 GTX. Nie jest jasne, czy nowe wersje software’u trafią z miejsca również do Skód Enyaq iV oraz Audi Q4 e-tron.

VW ID. Software 2.3 już dostępne do pobrania

Najpierw aktualizacja do wersji 2.3 trafiła do członków klibu „ID. First Movers Club”, których można uznać za betatesterów sprzętowo-software’owych. Teraz powinna być dostępna dla wszystkich posiadaczy elektrycznych Volkswagenów na platformie MEB. W jej ramach producent obiecuje:

  • lepsze rozpoznawanie obrazu płynącego z kamer, w tym umiejętność dostrzeżenia motocykli,
  • precyzyjniejsze działanie świateł drogowych,
  • nowe tryby pracy ID. Light, pasa świetlnego znajdującego się na podszybiu, które podpowiadają kierowcy, jak jeździć ekonomiczniej albo z adaptacyjnym tempomatem (ACC),
  • bardziej intuicyjne funkcjonowanie systemu multimedialnego oraz spokojniejszy, czystszy interfejs.

Volkswagen zapowiada, że będzie udostępniał nowe wersje software’u co około 12 tygodni. Oprócz aktualizacji bezpłatnych pojawią się także zmiany płatne, w tym na przykład systemy jazdy półautonomicznej (Travel Assist), lepsza wydajność (pojemność?) baterii podczas dłuższych podróży czy, w przyszłości, systemy jazdy [niemal] autonomicznej (źródło).

Aktualizacje oprogramowania są częścią strategii Accelerate, w ramach której producent chciałby wypracować nowe modele biznesowe oraz optymalizacje zorientowane na użytkownika samochodu. Informację na ich temat opublikowano na niemieckich stronach Volkswagena, jeśli jednak nie zawierają one zmian w pakietach językowych, powinny pojawić się również u polskich nabywców Volkswagenów z serii ID. Ich wyszukiwanie zalecamy po zakończeniu jazdy, ponieważ w jej trakcie i tak nie dojdzie do podmiany software’u.

Oto film podsumowujący nowe funkcje w VW ID. Software 2.3:

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]