Fińska firma RMK zaprezentowała motocykl elektryczny z tylnym kołem bez szprych: RMK E2 / Verge TS. Znajduje się w nim silnik elektryczny o mocy 80 kW (109 KM) i momencie obrotowym osiągającym trudne do ogarnięcia w jednośladzie 1 000 Nm. Cena też jest trudna do ogarnięcia.

RMK E2 / Verge TS: cena, dane techniczne i wszystko, co wiemy

Bazowa cena motocykla kojarzącego się z filmem „Tron: Dziedzictwo” wynosi 24 990 euro netto, czyli równowartość 106,5 tysiąca złotych netto. Po doliczeniu VAT-u uzyskujemy kwotę ponad 130 tysięcy złotych. Producent uruchomił już przedsprzedaż Verge TS (TUTAJ), aby zapisać się w kolejce należy wpłacić zaliczkę w wysokości 2 000 euro (równowartość 8,5 tysiąca złotych).

> Elektryczny Harley-Davidson oficjalnie zadebiutował w Polsce. Cena od 146 420 złotych

Oprócz silnika zamontowanego bezpośrednio w kole, motocykl wyposażono w sporą baterię, która powinna pozwalać na przejechanie 300 kilometrów w mieście i 200 kilometrów po drogach szybkiego ruchu (obietnice producenta). Przy czym pisząc „spora” mamy na myśli fizyczne rozmiary akumulatora – jego pojemności na razie nie ujawniono. Nie podano też masy Verge TS.

Ładowanie odbywa się z wykorzystaniem gniazda CCS ulokowanego na górze motocykla (źródło), niedaleko siedzenia. Piętnaście minut na szybkiej stacji ładowania powinno uzupełnić około 100 kilometrów zasięgu.

Produkcja RMK E2 ma wystartować w drugim kwartale 2020 roku w Finlandii.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 3.7]