Kymco, producent motocykli, które zdobywają w Polsce zasłużone zaufanie, wprowadza na rynek skuter elektryczny Kymco Ionex. Skuter wyposażony jest w aż trzy baterie, z których dwie można wyciągnąć do naładowania w domu.

Kymco Ionex: zasięg i wszystko, co wiemy

Kymco zaprezentowało swój elektryczny skuter na Tokyo Motorcycle Show 2018. Cena elektrycznego skutera Kymco nie została podana, wiemy natomiast, że pojazd został wyposażony w aż trzy niezależne baterie. Jedna zamontowana jest na stałe w skuterze, natomiast pozostałe dwie ukryte są w przestrzeni pod nogami. W razie potrzeby można je wyciągnąć.

Skuter można ładować zarówno tradycyjnie, podłączając do gniazdka, jak i korzystając z przenośnej lub stacjonarnej ładowarki do baterii. Schowek podsiodłowy zaprojektowano w taki sposób, żeby zmieściły się w nim trzy dodatkowe baterie. Sześć baterii – pięć wymiennych i jedna wbudowana – oferuje zasięg 200 kilometrów na jednym ładowaniu, co sugeruje, że bateria wbudowana wraz z dwiema dodatkowymi powinna oferować 100-120 kilometrów zasięgu.

Według nieoficjalnych doniesień, Kymco Ionex ma zostać wprowadzony na rynek jeszcze w tym roku. Za głównego konkurenta Ionexa uznaje się Gogoro, tajwańską firmę produkującą skutery elektryczne z wymiennymi bateriami. Elektryczne skutery Gogoro działają w ramach bikesharingu między innymi w Niemczech.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 12 głosów Średnia: 4.3]