Tajwańskie Gogoro wprowadza na rynek skutery Gogoro 2 Delight oraz Gogoro S2. Obydwa są w stanie poruszać się z szybkościami zbliżonymi do 90 km/h, a ich zasięg wynosi 110 kilometrów na jednym ładowaniu.

A jakie są ich ceny?

Gogoro 2 Delight kosztuje równowartość 6,1 tysiąca złotych, podczas gdy szybszy Gogoro S2 – równowartość 7,6 tysiąca złotych. Pojazdy posiadają dwie wymienne baterie, każda po 1,3 kWh pojemności. W stolicy Tajwanu, Tajpej, stacje pozwalające na podmianę baterii rozlokowane są co 1 kilometr:

Gogoro 2 Delight dysponuje mocą 8,7 KM i rozpędza się do 88 km/h. Mocniejszy Gogoro S2 ma już 10,3 KM, 213 Nm momentu obrotowego i rozpędza się maksymalnie do 92 km/h. Obydwa elektryczne skutery odpowiadają spalinowym jednośladom z silnikami o pojemności do 125 centymetrów sześciennych – mogą być więc użytkowane z prawem jazdy kategorii B.

> Kymco Ionex – elektryczny skuter Kymco w sprzedaży jeszcze w tym roku

Niestety. Pojazdy Gogoro dostępne są na Tajwanie, jeżdżą też w ramach scooter-sharingu w Berlinie. Jednak żaden ze znanych nam importerów nie zapowiada na razie wprowadzenia ich na polski rynek.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4.5]