Firma Ujet zaprezentowała elektryczny skuter o zasięgu od 70 kilometrów. Koła w skuterze nie mają szprych, a silniki wydają się napędzać je bezpośrednio. Według deklaracji producenta, Ujet ma moc 5,44 konia mechanicznego i 90 niutonometrów momentu obrotowego.

Skutery elektryczne 2018: Ujet

Ujet nie wygląda jak produkt, który miałby zadebiutować kiedykolwiek. Wyposażono go w opony wytworzone z użyciem nanotechnologii, które mają zagwarantować „niebywałą wydajność i bezpieczeństwo”. Rama stworzona została z użyciem metalicznych kompozytów i włókien węglowych, dlatego skuter ma ważyć zaledwie 43 kilogramy – to 2-3 razy mniej niż podobne spalinowe modele!

> TANI skuter elektryczny! Austriacki Vionis w cenie 8,5 tysiąca złotych

Ujet ma oferować dwie pojemności baterii, które zagwarantują przejechanie do 70 lub 150 kilometrów na jednym ładowaniu. Bateria jest łatwa w demontażu i przenoszeniu, co ma ułatwiać jej ładowanie. Skuter ma być dostępny w sprzedaży w Europie już w pierwszej połowie 2018 roku, a w Stanach Zjednoczonych i w Azji w drugiej połowie 2018 roku.

Cenę Ujeta wyznaczono na 31 tysięcy złotych dla wersji o mniejszym zasięgu oraz 35 tysięcy złotych dla modelu z większą baterią.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 16 głosów Średnia: 4.4]