Indyjski startup Twenty Two Motors zaprojektował elektryczny skuter Flow. Pojazd jest zaskakująco tani, wyceniono go na równowartość zaledwie 1 tysiąca euro, czyli około 4,3 tysiąca złotych!

Tani elektryczny skuter? Oto TTM Flow

Według deklaracji producenta, dostarczony przez firmę Bosch silnik o mocy 2,9 konia mechanicznego (2,1 kW) jest w stanie rozpędzić Flow do 60 km/h. Jednocześnie skuter ma oferować od 80 do nawet 160 kilometrów (!) zasięgu na jednym ładowaniu.

> Kymco Ionex – elektryczny skuter Kymco w sprzedaży jeszcze w tym roku

Pojemności baterii nie podano, ale można się spodziewać, że wynosi ona 4-7 kWh. TTM obiecuje, że jest ona w zestawie ze skuterem, a czas ładowania do 70 procent wynosi 1 godzinę. Energia jest również odzyskiwana podczas hamowania (rekuperacja).

Twenty Two Motors chce produkować i sprzedawać skutery wyłącznie w Indiach. Pierwsza partia prototypów rozeszła się na pniu, dlatego firma planuje produkować do 50 tysięcy skuterów rocznie. Nie wiadomo jeszcze, czy pojazdy będą dostępne w innych krajach – należy się jednak spodziewać, że w Polsce kosztowałyby około 2-3,5 raza więcej niż w Indiach.

Co nadal byłoby niezłą ceną.

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]