Mało kto wie, że w Zawierciu dostępna jest szybka ładowarka samochodów elektrycznych. Stoi ona przy ulicy 11 listopada na terenie Zakładów Produkcyjnych B-D S.A. Głównym inwestorem w stację ładowania był Witold Brodzik, prezes Zakładów Produkcyjnych B-D i wielki fan elektromobilności.

Szybka ładowarka w Zawierciu

Stacja dysponuje złączami CHAdeMO, CCS i Typ 2. Jednorazowy koszt ładowania to 35 złotych (brutto), niezależnie od czasu podłączenia do ładowarki. Oznacza to, że ładowarka należąca do B-D jest tańsza niż to, co prawdopodobnie zaoferuje nam Greenway:

> Cennik Greenway w ankiecie: 3/4 cen w propozycji powyżej cen na Słowacji

Ładowarka czynna jest przez 24 godziny na dobę, paragony lub faktury wystawia ochrona. Obok stacji już wkrótce mają stanąć automaty z jedzeniem i miejsca do odpoczynku.

Jak powiedział Witold Brodzik portalowi OtoZawiercie.pl: Mam w sobie chęć dorównywania światu w nowych technologiach. Budowa stacji do ładowania samochodów elektrycznych to kolejny etap rozwoju w tym kierunku. Inwestycja skierowana jest do wszystkich właścicieli samochodów elektrycznych w Polsce. Gęstość rozmieszczenia tych urządzeń jest bardzo słaba jeśli chodzi o nasz kraj. Uważam, że rynek samochodów elektrycznych będzie się rozwijał dynamicznie, bo to jest nasza przyszłość. Jestem zwolennikiem rozwoju tego typu energii i będę kontynuował moje działania dopóki starczy mi środków finansowych.

Wielkie BRAWA dla lokalnego biznesmena!

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Samochód elektryczny kontra spalinowy – co się bardziej opłaca?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]