W ramach budżetu partycypacyjnego we Wrocławiu Bartosz Tomeczko zaproponował uruchomienie 10 punktów ładowania pojazdów elektrycznych ze złączem Type 2 (Mennekes) o mocy 22 kW. Naszym zdaniem warto zagłosować właśnie na ten projekt. I zapamiętać, że dokładnie to samo można zgłaszać w innych miastach

Stacje ładowania w ramach budżetu obywatelskiego? Tak!

Projekt: > LINK <

Pomysł Bartosza Tomeczko jest dos-ko-na-ły: skoro Ustawa o elektromobilności wymusza na samorządach, żeby prędzej czy później uruchomiły publicznej ładowarki – o ile infrastruktura będzie nie wystarczająca – to może lepiej, żeby stało się to prędzej zamiast później? Nawet jeśli inne podmioty wyręczą samorządy, to przecież miasto będzie miało gdzieś mapę (ten właśnie projekt!), gdzie ludziom przydałby się punkt ładowania – być może zdecyduje się podsunąć ją inwestorowi…

Sprytne, nie?

Do zgłoszenia projektu konieczne było jego stworzenie i zebranie kilkudziesięciu podpisów, a następnie prezentacja przed mieszkańcami i władzami dzielnic/miasta. Po pozytywnej weryfikacji nadszedł czas głosowania.

Jak oddać głos na projekt w budżecie obywatelskim Wrocławia

I tutaj wszystko zależy od nas: wszyscy, którzy chcieliby, żeby we Wrocławiu zostały uruchomione tak sprytnie rozlokowane punkty ładowania 2x 22 kW (dwa gniazda Type 2 po 22 kW), powinni oddać głos na projekt. Wystarczy na stronie wroclaw.pl kliknąć Dodaj do karty, a następnie Przejdź do głosowania.

Samo oddanie głosu jest BARDZO proste, wystarczy podanie imienia, nazwiska, PESEL-u, kodu pocztowego i numeru telefonu komórkowego.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 4]