Warszawskie Centrum Praskie Koneser (Praga Północ) uruchomiło bogato wyposażoną stację ładowania. Jest tam sprzęt obsługujący szybkie ładowanie z użyciem Chademo (2 punkty) oraz ładowarki Type 2 (31 punktów). Operatorem urządzeń jest Rawicom.

Stacja ładowania w Centrum Praskim Koneser (Warszawa)

Lokalizacja:

Szybkie ładowarki wyposażone są wyłącznie w złącza Chademo, co zresztą łatwo wywnioskować na podstawie charakterystycznego napisu „zero emission” znanego z samochodów Nissana. Skorzystają z nich więc posiadacze Nissanów Leafów, Tesli (z przejściówką), Outlanderów PHEV oraz starszych Kia Soul EV.

> Porównanie samochodów: elektryczne SUV-y i crossovery – ranking zasięgów na jednym ładowaniu [wrzesień 2018]

Nie skorzystają z nich natomiast właściciele aut z gniazdami Type 2/CCS Combo 2, nawet jeśli skorzystają z przejściówki Tesli – samochód nie dogada się z ładowarką, ponieważ nie zaimplementowano w nim obsługi protokołu Chademo. Dlatego posiadacze takich aut mogą skorzystać z naściennych ładowarek (EVSE). Punktów ładowania (złączy) jest 31. Po uwzględnieniu 2 punktów Chademo robi się nam z tego pokaźna instalacja. Operatorem urządzeń jest Rawicom.

Ładowanie jest darmowe, ale parking kosztuje 4 zł / godzinę. Nie jest to jednak wygórowana kwota, jeśli wziąć pod uwagę, że w tym czasie można uzupełnić kilkadziesiąt kilowatogodzin energii.

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 27 głosów Średnia: 4.5]