Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Tauron i ING Bank Śląski ogłosiły rozpoczęcie współpracy w segmencie elektromobilności. Producent energii chce wraz z bankiem uruchomić sieć stacji ładowania oraz usługę wypożyczania aut na minuty (car sharingu).

Katowice dostaną car sharing

Inicjatywa rozpocznie się od uruchomienia na terenie Katowic usługi car sharingowej oraz postawienia na terenie miasta stacji ładowania. Docelowo działalność ma zostać rozszerzona na obszar Tauron Dystrybucja – a ten jest spory i obejmuje większą część południa Polski, w tym Dolny Śląsk, Górny Śląsk i Małopolskę:

List intencyjny i wola współpracy napawa optymizmem. Szczególnie, że, jak powiedział prezes ING Banku Śląskiego, Brunon Bartkiewicz, firma „Aktywnie uczestniczy w kreowaniu rynku samochodów elektrycznych i towarzyszącej infrastruktury”. Z kolei Tauron Dystrybucja ma wszystkie niezbędne zasoby i kompetencje, żeby z miejsca uruchamiać stacje ładowania – zarówno te szybkie, jak i klasyczne słupki pod blokami.

> POMORZE. Energa chce stawiać słupki ładowania na północy Polski

Warto dodać, że Tauron jest jednym z współwłaścicieli spółki ElectroMobility Poland SA, której celem jest stworzenie Polskiego Samochodu Elektrycznego. Koncern nie podał jednak żadnych nowych szczegółów na temat tej inicjatywy.

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]