Tuż przed Świeckiem i granicą polsko-niemiecką na autostradzie A2 Orlen uruchamia stacje ładowania samochodów elektrycznych. Nasz Czytelnik, Pan Bartosz, sfotografował oklejone urządzenie na MOP Sosna, drugie, prawdopodobnie identyczne, stanęło na MOP Gnilec.

Nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych na A2

Obydwie stacje zostały już dodane na PlugShare jako działające, ale wedle naszej wiedzy mają zostać uruchomione „do końca sierpnia”. Z kolei dwaj inni internauci, Przemo i Carbondog, opublikowali precyzyjniejszą informację: urządzenia mają być dostępne od poniedziałku, 19 sierpnia. Na mapie PlugShare można je znaleźć TUTAJ (Mop Gnilec) i TUTAJ (MOP Sosna).

Ładowarki wyposażone są w 1x CCS, 1x Chademo (50 kW, prąd stały) oraz 1x Type 2 (22 kW, prąd przemienny). Nie dysponujemy na razie informacjami, żeby miano w nich wykorzystać urządzenia obsługujące ładowanie z mocą do 100 kW.

Aktualnie korzystanie ze stacji ładowania Orlen jest darmowe i nie wymaga posiadania karty RFID. Firma nie informuje, kiedy zostaną wprowadzone opłaty, nie mówiąc już o ich wysokości (choć spodziewamy się, że będzie taniej niż na GreenWay Polska). Wiadomo tylko, że uruchamianie kolejnych lokalizacji znacząco się przedłużyło ze względu na brak odpowiednich przyłączy oraz rzekomą konkurencję z firmami energetycznymi.

> Nowe stacje ładowania Orlen: 26.07 – Katowice, MOP Aleksandrowice A4 – 1.09, MOP Morawica …

Zdjęcie stacji ładowania z taśmą: (c) Bartosz Kielar / Facebook

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]