Dwie zacne inicjatywy Taurona. 30 kwietnia firma będzie rozdawać maseczki we Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. A od początku maja operator planuje obniżenie ceny 1 kilowatogodziny przy ładowaniu prądem przemiennym (AC) z 1,6 do 1,21 zł/kWh.

Tauron rozda maseczki i obniży jedną z najwyższych w kraju stawek za ładowanie

Katowice ogłosiły właśnie, że jako pierwsze w Polsce wypełniły zapisy Ustawy o elektromobilności. Ustawa zakłada między innymi, że miasta w przedziale 150-300 tysięcy mieszkańców do końca 2020 roku uruchomią 100 punktów ładowania, tymczasem w Katowicach już dziś ma być 115 punktów ładowania. 86 z nich zostało uruchomionych przez Taurona z wykorzystaniem 40 stacji ładowania: 5 urządzeń wielofunkcyjnych AC+DC i 35 słupków ładowania prądem przemiennym (DC).

Przy tej okazji Tauron oficjalnie zakomunikował, że obniża stawkę za ładowanie prądem przemiennym. Z dotychczasowych 1,6 zł za 1 kWh firma chce na początku maja zjechać do 1,21 zł/kWh. Gdy obietnica zostanie zrealizowana, operator z najdroższej sieci w kraju – nie licząc efemerydy:  Porsche Charging Service – zjedzie do poziomu usług najtańszych.

> Ile kosztuje jazda samochodem elektrycznym? Obliczamy koszt przejechania 100 km elektrykiem, ON, LPG, H2

Tańszy będzie tylko GreenWay Polska (dla użytkowników zarejestrowanych lub opłacających abonament) oraz Lotos ze swoją stawką „24 zł za ładowanie, niezależnie od ilości pobranej energii”.

Po zmniejszeniu stawki koszt uzupełnienia energii potrzebnej do przejechania 100 kilometrów wyniesie w Tauronie około 21,8 zł, czyli mniej więcej tyle, ile płacą dziś właściciele samochodów spalinowych za benzynę i olej napędowy:

Podkreślmy, że mówimy wyłącznie o cenach energii przy ładowaniu półszybkim, gdy wykorzystywany jest prąd przemienny (AC). Nie należy ich mylić ze stawkami za szybkie ładowanie prądem stałym (DC). W Tauronie jest to 2,21 zł/kWh.

20 tysięcy maseczek za darmo

I druga dobra wiadomość: choć maseczki nie są naszym tematem, doszliśmy do wniosku, że warto o nich wspomnieć. Otóż 30 kwietnia w godzinach od 12 do 14 Tauron będzie bezpłatnie rozdawał maseczki ochronne w następujących lokalizacjach:

  • Wrocław, pl. Teatralny 4 przy Parku Staromiejskim,
  • Katowice, Park Śląski, Aleja Żyrafy,
  • Kraków, przy Parku Lotników Polskich (źródło).

Jeśli ktoś nie zdołał jeszcze kupić lub uszyć własnej, będzie mógł skorzystać.

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: jako redakcja serdecznie dziękujemy za studiowanie naszych wykresów i wyciąganie z nich wniosków, które są korzystne dla naszych Czytelników. Obiecujemy więcej takich „rzetelnych porównań, które dają do myślenia”. 😉

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]