Greenway Infrastructure Poland oficjalnie zapowiedziało, że w 2019 roku uruchomi w Polsce pierwsze ultraszybkie ładowarki obsługujące moc ładowania do 350 kilowatów (kW). Mają one stanąć na MOP Malankowo, przy autostradzie A1.

Pierwsze stacje ładowania w Polsce o mocy 350 kW?

Stacje ładowania, które staną na MOP Malankowo, mają szansę przetrzeć polski szlak ładowarek 350 kW. „Mają szansę”, ponieważ w tym samym czasie na stacjach Shella będą uruchamiane ładowarki działające w ramach sieci IONITY – one także będą obsługiwały do 350 kW.

Aktualnie zapowiadane są dwa modele samochodów, które zdołają wykorzystać tak wysoką moc: to Porsche Mission E (wkrótce w produkcji) i Porsche Mission E Cross Turismo (koncept). Obsłuży ją również prototypowe Porsche Cayman e-volution, które stanowiło platformę badawczą dla Mission E.

> Stacje ładowania samochodów elektrycznych [POZNAŃ]

Plany Greenway kontra plany Lotosu

Łącznie do 2020 roku firma Greenway chce uruchomić 10 ultraszybkich stacji ładowania. W tym samym czasie w Polsce ma stanąć 15 (lub 17) ultraszybkich stacji ładowania IONITY.

Warto dodać, że na tym samym MOP Malankowo uruchomienie stacji ładowania zapowiedział też Lotos. Postępowanie przetargowe już się rozpoczęło, ale… nie wiadomo, czy zostanie sfinalizowane w związku z planami przejęcia Lotosu przez Orlen.

> Stacje ładowania samochodów elektrycznych Lotosu – gdzie się pojawią? [SPIS ADRESÓW]

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Cennik Kracar: zawsze 1 zł / minuta

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]