IONITY zaprezentowało swoją wizję stacji ładowania samochodów elektrycznych. Konsorcjum poszło drogą Tesli: stacje mają być nie tylko funkcjonalne, ale też przemyślane i ładne.

Stacje ładowania samochodów elektrycznych od IONITY

Przypomnijmy: w skład konsorcjum IONITY wchodzą tacy producenci motoryzacyjni, jak BMW Daimler, Ford i Volkswagen. Do 2020 roku firmy chcą postawić w Europie 400 stacji ładowania samochodów elektrycznych obsługujących moc do 350 kilowatów (kW). 15 lub 17 tych stacji stanie w Polsce, z czego dwie na północnym zachodzie kraju, gdzie obecnie jest wyrwa.

Ionity idzie drogą Tesli i Apple: nie robi burych lub białoburych klocków oklejonych napisami. Zamiast nich mają stanąć estetyczne białe kolumny z wkomponowaną u szczytu latarnią – dzięki temu stacja nie będzie wymagała instalacji żadnych dodatkowych lamp.

> WIELKA BRYTANIA: państwo wybuduje szybkie ładowarki co 80 kilometrów

Stacje Ionity zostaną wyposażone w złącza CCS Combo 2, bez żadnych dodatkowych gniazd. To oznacza, że nie naładujemy za ich pomocą europejskiej Tesli (stan na pierwszy kwartał 2018 roku) ani też… Nissana Leafa (2018).

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

Gdzie w Polsce nowy Nissan Leaf (2018)?

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]