Choć Śrem (Wielkopolska) nie ma jeszcze ani jednego zarejestrowanego elektryka, już wkrótce wzbogaci się o stację ładowania samochodów elektrycznych. Ma ona stanąć niedaleko kościoła pod wezwaniem Ducha Świętego, na ulicy Wyszyńskiego, tuż nad Wartą.

Stacja ładowania w Śremie

Śrem jest urokliwym miastem w Wielkopolsce. Położony w kolanie Warty – załamaniu rzeki, która zmienia tutaj kierunek z zachodniego na północny – wart jest choćby krótkich odwiedzin i poświęcenia chwili na zwiedzanie. Dlatego burmistrz miasta uznał, że warto zainwestować w stację ładowania.

> Tesla Gigafactory 4 stanie w Niemczech? To byłby koniec marzeń dla Polski, Portugalii, Czech, …

Jak donosi portal NaszeMiasto, stacja ładowania EVBmax firmy PRE Edward Biel zostanie uruchomiona między kościołem św. Ducha a restauracją Polka. Ładowanie będzie darmowe. Stacja obsłuży moc 50 kW na CCS i Chademo (prąd stały, DC) oraz 22 kW przez kabel ze złączem Type 2 (prąd przemienny, AC). Zgodnie z informacją od firmy PRE Edward Biel całość czeka obecnie [sierpień 2019] na licznik energii operatora.

Niezależnie od mocy urządzenia: to dobrze! Naszym zdaniem jest w Polsce mnóstwo pięknych miast, które aż proszą się o możliwość doładowania samochodu elektrycznego, gdy jego właściciel zdecyduje się na zwiedzanie rynku: Legnica, Ostrów Wielkopolski, Pułtusk, Bytów, Żnin… 11-22 kW to idealne uzupełnienie godzinnego spaceru. Z doświadczenia wiemy, że zaproszeni w ten sposób kierowcy samochodów elektrycznych zostawiają w takiej lokalizacji co najmniej kilkanaście złotych – i zachowują miłe wspomnienia, że ktoś o nich pomyślał. Bo w Polsce to jeszcze rzadkość.

> CIECHOCINEK. Uwaga, Supercharger Tesli nie działa – firma ponoć nie płaci rachunków

Nota od redakcji www.elektrowoz.pl: burmistrzem Śremu jest obecnie Adam Lewandowski. Wymieniamy go z nazwiska, ponieważ warto to robić zarówno przy dobrych, jak i przy złych informacjach. Oby tych ostatnich było jak najmniej.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 2 głosów Średnia: 5]