Nasz Czytelnik, Pan Cezary, zasygnalizował nam, że na stronie Supercharge.info pojawiły się zdjęcia z budów nowych Superchargerów. Stacja ładowania Tesli zaczęła powstawać w Szczecinie /Szczecin Supercharger/, w Rumi uchwycono „podejrzane” prace. Oprócz tego operator zaktualizował mapę z lokalizacjami, obecnie wszystkie informują, że ich otwarcie zaplanowano na rok 2024. Niestety, Tesla rzadko kiedy dotrzymuje obietnic związanych z terminami, za co w dużej części odpowiada czasochłonna procedura uzyskiwania nowego przyłącza oraz odbioru technicznego ładowarek.

Aktualizacja 2024/03/21, godz. 22.04: zaktualizowaliśmy informację dotyczące lokalizacji w Rumi.

Nowe Superchargery w Polsce

Zdjęcia placu budowy w Szczecinie dostępne są TUTAJ, w Rumi widoczne są TUTAJ. Pierwsza stacja ładowania powstaje przy ul. Struga 42, na terenie Outlet Park (Mapy Google TUTAJ), druga przy Grunwaldzkiej 108, w pobliżu sklepu Auchan (i taniej stacji paliw, jeśli ktoś wraca samochodem spalinowym znad morza; TUTAJ). Szczecin to prawdziwy Supercharger, z kolei w Rumi NIE BĘDZIE ładowarek Tesli. Budowana jest wiata fotowoltaiczna realizowana przez Auchan i Galposter, która docelowo zasili w sumie 6 punktów ładowania, co wychwycił Pan Michał.

Rumia Supercharger, Szczecin Supercharger (c) daginski / Supercharge.info

Oprócz Superchargera w Szczecinie Tesla zaplanowała w Polsce w 2024 roku uruchomienie stacji ładowania w GliwicachWrocławiu, Poznaniu, Koszalinie, Rzeszowie-Jasionce, co daje w sumie sześć nowych lokalizacji. Użytkownicy Tesli, w tym Czytelnicy Elektrowozu głosowali ponadto na Radomsko, Trójmiasto, Zieloną Górę i Nowy Targ, które mają być oddawane w nadchodzących latach.

W obecnej ankiecie Polacy toczą zażarty bój o kolejne lokalizacje, w pierwszej dziesiątce globalnie znajdują się obecnie Ostróda, Torzym, Kielce, Częstochowa i Legnica (patrz TUTAJ). Głosowania zmieniają się co kwartał, zatem w obecnym można wziąć udział jeszcze tylko przez kilka dni. Na razie na terenie naszego kraju nie ma ani jednego Superchargera dostępnego dla aut innych marek.

Ocena artykułu
Ocena Czytelników
[Suma: 5 głosów Średnia: 3.4]
Nie przegap nowych treści, KLIKNIJ i OBSERWUJ Elektrowoz.pl w Google News. Mogą Cię też zainteresować poniższe reklamy: