Zwiększa się liczba sieci szybkich ładowarek, które będą funkcjonować na terenie Polski. Swoje urządzenia stawia już firma Greenway, Shell będzie je uruchamiał w ramach sieci IONITY, Orlen i Lotos dla siebie. Oprócz tego wejście do Polski zapowiedziała też sieć Mega-E.

Mega-E: 322 ładowarki w 20 krajach

Sieć Mega-E powstanie ze środków Unii Europejskiej. W jej skład będą wchodziły szybkie ładowarki HPC, czyli ładujące z mocą do 350 kilowatów (kW). Łącznie w ramach sieci powstaną 322 ładowarki, z czego część stanie w Polsce oraz w 19 innych krajach europejskich.

Stacje ładowania mają być uruchamiane zarówno na terenie miast, jak też w korytarzach pomiędzy nimi. Można się spodziewać, że te na terenie miast będą pełniły rolę wspomnianych przez twórców projektu Mega-E e-hubów, czyli miejsc z ładowarkami, w których będzie można też zrobić zakupy.

Za urządzenia będzie odpowiadało Allego (w Europie Centralnej) oraz Fortum Charge & Drive (w krajach północnych). Sieć będzie łączyć ze sobą Belgię, Danię, Estonię, Finlandię, Francję, Niemcy, Luksemburg, Holandię, Norwegię, Polskę, Szwecję, Łotwę, Litwę i Wielką Brytanię.

> Orlen staje do boju z Shellem i… Greenway. Od lata 2018 ładowarki na stacjach!

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 7 głosów Średnia: 4.4]