PGE Nowa Energia do końca września 2018 roku będzie dysponować 25 punktami ładowania. Lada chwila firma uruchomi je w Siedlcach, Rzeszowie i Lądku-Zdroju. Łączna moc wszystkich urządzeń ma wynosić 344 kW, co daje średnio 13,8 kW na ładowarkę.

Nowe ładowarki PGE Nowa Energia

Nasi giganci energetyczni nie zasypiają gruszek w popiele. PGE Nowa Energia chce inwestować w miastach średniej wielkości i w regionach uzdrowiskowych. Dotychczas uruchomiono punkty ładowania w Łodzi, Krynicy-Zdrój, a wkrótce urządzenia staną też w Lądku-Zdroju oraz Rzeszowie i Siedlcach:

> SIEDLCE. Szybkie stacje ładowania będą dostępne dla wszystkich; odblokowywanie aplikacją

Jednocześnie Grupa PGE zachęca podmioty publiczne i prywatne do korzystania z pojazdów elektrycznych, co w regionach uzdrowiskowych może korzystnie odbić się na jakości powietrza. Toczone są już rozmowy z lokalnymi samorządami, które zainteresowane są rozwojem w dziedzinie elektromobilności (źródło).

Do końca września firma będzie dysponować łącznie 25 punktami ładowania, w tym czternastoma o mocy 22 kW – da jej to mniej więcej 5-procentowy udział w rynku. Co jednak ciekawsze, spółka planuje podwojenie liczby punktów do końca 2018 roku!

W artykule oraz w witrynie www.elektrowoz.pl stosowana jest następująca terminologia:

  • punkt ładowania – ładowarka, pojedyncze urządzenie lub złącze w ładowarce, jeśli jest więcej niż jedno; odpowiednik dystrybutora paliwa,
  • stacja ładowania – miejsce z jednym lub więcej punktami ładowania; odpowiednik stacji benzynowej.

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 6 głosów Średnia: 4]