Orlen udostępnił do pobrania aplikację Orlen Charge (właściwie: ORLEN Charge), za pomocą której możliwa będzie obsługa ładowarek operatora. Oprócz tego appka pozwala na odnalezienie stacji na mapie. Dotychczas były one zebrane na mapie stacji… tankowania.

Orlen Charge dla Androida i iOS

Aplikacja Orlen Charge dostępna jest dla Androida (TUTAJ) oraz iOS (TUTAJ). Pozwala na odnajdowanie stacji ładowania na mapie, choć w naszym przypadku stuknięcie w ekran powodowało wyświetlenie to stacji w okolicy (ekran po prawej), to przy drodze A1 (ekran w środku), to na Dolnym Śląsku. Czasem stacje znikały i wracały same z siebie – najtrwalsze były te na wysokości Częstochowy.

Dopiero przybliżenie obszaru sprawiało, że stacje pojawiały się mniej więcej we właściwych lokalizacjach. Czyli tych, które niedawno nanieśliśmy na mapę:

Właściciel elektryka, którego interesuje liczba stacji w okolicy, powinien skorzystać z zakładki Lista. Jest tam kompletny spis aktywnych stacji ładowania, które zostały już uruchomione i odebrane, a dziwnym trafem nie zjawiły się jeszcze na mapie (ilustracja środkowa).

Aplikacja pozwala na uruchamianie procesu ładowania z tym wszak zastrzeżeniem, że w tej chwili chyba wszystkie złącza oznaczone są jako Podłącz i ładuj (ilustracja po prawej). Ładowanie rozpoczyna się więc po wpięciu kabla do portu ładowania w samochodzie – bez konieczności uruchamiania procesu z poziomu aplikacji. Jednak już wkrótce będzie inaczej: w opisie Orlen Charge pojawia się wzmianka o „dostępności złączy i cenach w czasie rzeczywistym”.

Spodziewamy się, że Orlen ogłosi cennik przed weekendem majowym, najpóźniej przed- lub w trakcie wakacji 2020. Naszym zdaniem po zakończeniu promocyjnego okresu koszty ładowania na Orlenie będą wyższe niż na stacjach GreenWay Polska.

> Ile kosztuje jazda samochodem elektrycznym? Obliczamy koszt przejechania 100 km elektrykiem, ON, LPG, H2

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]