Polska Izba Paliw Płynnych, organizator targów Stacja Paliw 2018, zapowiada, że w tegorocznej imprezie weźmie udział duża liczba dostawców z segmentu elektromobilności. Osiągnięciami na rynku ładowarek chwalą się nawet firmy kojarzone dotychczas wyłącznie z branżą naftową.

Stacje ładowania, czyli niezbędne wyposażenie stacji paliw

Jak informuje Samar, na przykład firma Adast, dotychczas specjalizująca się w produkcji dystrybutorów paliwa, ma już własną stację ładowania. Zgłosiła ją nawet do konkursu „Produkt roku”, którego wyniki zostaną ogłoszone podczas targów.

Polska Izba Paliw Płynnych podkreśla, że rozwój rynku samochodów elektrycznych zależy bezpośrednio od sieci ładowarek przy drogach w Polsce. I nie ma tutaj znaczenia, że do wyścigu włączyli się tacy giganci jak Orlen, Lotos czy Shell – również mniejsze podmioty mają szansę na dobre wyniki.

> Wyniki sprzedaży samochodów w Polsce w I kwartale 2018: 152 elektryki i 137 tysięcy spalinówek

Jako przykład podana została firma Unimot zarządzająca siecią stacji Avia, która podpisała porozumienie na dostawę stacji ładowania z największym chińskim niezależnym operatorem stacji ładowania, Wanbang Charge Equipment.

Międzynarodowe targi Stacja Paliw 2018 odbędą się w Warszawie, a potrwają od 9 do 11 maja.

Na zdjęciu: otwarcie targów Stacja Paliw 2018 (c) PIPP

|REKLAMA|
|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]