PGE Nowa Energia, Stowarzyszenia Dealerów i Volkswagen Group Polska ogłosiły zawiązanie współpracy w kwestii uruchomienia stacji ładowania samochodów elektrycznych. W ciągu nadchodzących 2 lat przy salonach należących do Grupy ma powstać do 300 ogólnodostępnych punktów ładowania.

Punkty ładowania przy salonach Grupy Volkswagen

W komunikacie kluczowe są dwie informacje. Pierwsza mówi o liczbie „do 300 punktów ładowania”. Jako że „punktem” jest każde gniazdko czy kabel z wtykiem, liczba stacji ładowania wyniesie zapewne od kilkudziesięciu do ponad stu. PGE Nowa Energia zapowiada instalację urządzeń obsługujących prąd stały i przemienny (DC/AC) wyposażonych w co najmniej 1x CSS (50 kW) i 1x Typu 2 (22 kW, źródło).

> POZNAŃ wzbogaci się o punkty ładowania samochodów elektrycznych. Uruchomi je firma Agregaty Polska

Druga to komunikat o dostępności urządzeń dla ogółu. Dotychczas różnie z tym bywało.

W porozumieniu bierze udział cała Grupa Volkswagena, dlatego spodziewamy się, że samochód będzie można naładować zarówno przy salonach Volkswagena, jak też Audi, Skody czy Seata. We wszystkich lokalizacjach ma być wykorzystywana energia w 100 procent odnawialna.

> Ładowanie to nie tankowanie. Przestań myśleć, że auto elektryczne naładujesz tylko na stacji, bo to nieprawda [twarde dane GreenWay]

Przy okazji ogłoszenia współpracy obie firmy pochwaliły się statystykami. PGE Nowa Energia ma 66 punktów ładowania w Polsce, z których korzysta 1 500 użytkowników miesięcznie. Volkswagen z kolei ma 70 punktów ładowania i chce, by było ich „ponad 350”. To ostatnie podpowiada nam, że faktyczna liczba punktów uruchomionych wraz z PGE będzie nieco niższa i wyniesie około 280-290 punktów.

Zdjęcie otwierające: podpisanie porozumienia. Od lewej siedzą:

  1. Michał Ignaszak, prezes zarządu autoryzowanego dealera Audi, Volkswagen i Skoda – firmy Ignaszak,
  2. Krystian Lellek, przewodniczący Rady Dealerów,
  3. Wolf-Stefan Specht, prezes zarządu Volkswagen Group Polska,
  4. Kazimierz Więcek, prezes zarządu PGE Nowa Energia.

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 3 głosów Średnia: 5]