Elon Musk zadeklarował na Twitterze, że sieć stacji ładowania Tesla Supercharger obejmie w 2019 roku całą Europę. Urządzenia mają być „od Irlandii do Kijowa, od Norwegii do Turcji”. Pojawią się również w Grecji czy Rumunii. Z kolei do Afryki stacje ładowania Tesli zawitają najwcześniej w 2020 roku.

Przybędzie nam stacji ładowania Tesla Supercharger w Polsce?

Jeśli w 2019 roku Superchargery Tesli mają objąć „100 procent Europy”, powinny przynajmniej symbolicznie zaistnieć w Rumunii, Grecji, Bułgarii, na Litwie czy Ukrainie. Tymczasem w żadnym z tych krajów nie ma nawet jednego urządzenia. W Europie Wschodniej i Środkowej wydają się one kończyć w okolicy południka 19º E, a im dalej na południe, tym granica przesuwa się coraz bardziej na zachód:

Gdyby Superchargery pojawiły się na Ukrainie, są spore szanse, że zwiększy się ich liczba także w Polsce. Dotyczy to szczególnie dróg prowadzących na Ukrainę czy Litwę.

Niewykluczone zatem, że oprócz czterech istniejących Superchargerów doczekamy się wreszcie uruchomienia tych w Strykowie, Sieradzu, Ostrowi Mazowieckiej czy Rzeszowie. Bo na ich start w 2018 roku raczej już nie ma szans:

Z kolei do Afryki stacje ładowania Tesli mają zawitać dopiero w 2020 roku.

 

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 12 głosów Średnia: 4.5]