Na grupie Kierowcy samochów elektrycznych w Polsce pojawiło się zdjęcie przyszłej stacji ładowania [prawdopodobnie] Lotosu na MOP Brwinów na autostradzie A2. Ładowarki są jeszcze pod folią, ale stoją już na postumencie, są też odpowiednie oznaczenia i miejsca parkingowe.

Stacja ładowania Lotosu na MOP Brwinów Południe

Zgodnie z informacjami podawanymi przez Lotos na początku 2018 roku, punkty ładowania miały zostać uruchomione w następujących lokalizacjach:

Warszawa:

Autostrada A2:

Autostrada A1:

Gdańsk:

Gdynia:

Pan Tomasz zauważył dwie szybkie ładowarki pod czarną folią oraz trzy gotowe miejsca parkingowe. Co ciekawe, na tabliczce pod znakiem wymieniono „pojazdy elektryczne EE”, co sugeruje, że nawet hybrydy plug-in (P/EE) nie są w tym miejscu mile widziane (źródło).

Do pewnego stopnia może być to zrozumiałe, niektóre hybrydy plug-in ładują się długo z niskimi szybkościami. Przy rozliczeniu za kilowatogodzinę mogą ograniczać zysk operatora i blokować dostęp do urządzeń właścicielom samochodów, którzy nie mają alternatywy w postaci zapasowego silnika spalinowego. Trudno jednak powiedzieć, czy to ograniczenie zostało wprowadzone z rozmysłem…

> Publiczne stacje ładowania z zakazem dla hybryd plug-in [Beverly Hills]

Stacje ładowania Lotosu mają zostać rozlokowane na autostradach A1 i A2 między Warszawą i Gdańskiem oraz w tych właśnie miastach. Nie wiadomo, czy zostaną uruchomione przed fuzją Orlenu z Lotosem

|REKLAMA||/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 1 głosów Średnia: 5]