Pracownicy PGE Dystrybucja w Lublinie otrzymają do dyspozycji samochody elektryczne. Będą z nich korzystać, by firma mogła zebrać doświadczenia związane z transportem zeroemisyjnym. Te same auta – oznakowane jako PGE Nowa Energia – pojawiły się po raz pierwszy na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

PGE testuje auta, chce mieć własne ładowarki i standard ładowania

Pojazdy udostępniane są pracownikom, żeby zgromadzić jak najwięcej danych z ich eksploatacji. Wcześniej jeździły w Rzeszowie, teraz będą korzystać z nich pracownicy Rejonu Energetycznego Lublin Miasto. PGE chce sprawdzić, jak transport zeroemisyjny sprawdza się w typowych zastosowaniach i spróbuje oszacować, które lokalizacje stacji ładowania byłyby najlepsze.

> RZESZÓW. Pracownicy PGE Obrót testują samochody elektryczne

Przy okazji firma zbada też, w jaki sposób ładowanie elektryków wpływa na funkcjonowanie sieci. Planowane jest skonstruowanie prototypowej ładowarki o niewielkiej mocy, która mogłaby współpracować z panelami fotowoltaicznymi oraz obsługiwać V2G. Czyli samochód służyłby jako bufor sieci elektroenergetycznej.

Co jednak najciekawsze i najbardziej tajemnicze: PGE pracuje też nad stworzeniem zupełnie nowego standardu ładowania Smart Charging PGE D wraz z własnym protokołem komunikacyjnym.

> Nowy projekt: polisa OC przypisana DO KIEROWCY zamiast samochodu

|REKLAMA|




|/REKLAMA|

To może Cię zainteresować:
Ocena ogólna
Ocena Czytelników
[Suma: 0 głosów Średnia: 0]